Kafe v pět – Kateřina Hejlová a další

Anotace

Kniha Kafe v pět vás upoutá pestrou směsí příběhů, které vás nikdy neomrzí. Zapomněli jste, jaké to je, dívat se na svět očima malého dítěte? Víte, jak velkou roli hraje v životě náhoda? Tušíte, co by se stalo, kdyby na světě nezbylo jediné zrnko kávy? A jak naložit s tím, když vám o život začne usilovat vysněný románový hrdina?

Osm poutavých originálních příběhů výherců prestižní literární soutěže Pana Nakladatele, doplněných o povídky populárních spisovatelek Martiny Bittnerové a Kateřiny Hejlové. Neobyčejná kniha plná nevšedních zážitků nejen k odpolední kávě!

Ukázka

Fika. Jedno z prvních slov, které se ve Švédsku naučila. A které ji od začátku fascinovalo. Poprvé jí ho řekl Svend ve firemní kuchyňce. „Vil du fika?“ Zarazila se. Je tu druhý den a kolega už jí dává nemravné návrhy. Pochopil, že nerozumí. Jako profesionální lektor ukázal na pytlík s mletým kafem a na luxusní metalízový kávovar. „Fika?“ Pak už jí to došlo. Tenhle krátký rytmický výraz je obdobou českého nepoetického pít kafe, dát si odpolední kávičku. Odpolední… Co žije ve Švédsku, fikuje ráno, v poledne a večer. A jednou týdně spí se Svendem.

Před dvěma lety jí přišel mail s nabídkou práce ve Stockholmu. Považovala ho za spam a automaticky hodila do virtuálního koše. Po pár dnech se v médiích objevily dojemné fotky z královské svatby. Nevěsta připlouvající do kostela na lodi. Tenhle obrázek nemohla dostat z hlavy. Mail přesunula do složky Doručené. A konečně pořádně přečetla. Lektorka češtiny na Švédském jazykovém institutu. Na doporučení fakulty a současného zaměstnavatele přijata k 1. září. Bez vstupního pohovoru. Stačí jen potvrdit zájem a přijet

Kafe v pět

Red

Red