Lovosice – Postřehy z Romského megafestivalu

Během minulého víkendu proběhl v Lovosicích Romský megafestival. Co si návštěvník této akce odnesl za zážitky, jsme se ptali Tomáše Lendela pořadatele akce. 

Tak určitě to, že si mohl poslechnout na živo naše romské top kapely z Čech Slovenska a Velké Británie. Velkým tahákem už tradičně byl zpěvák Jan Bendig. Dalších vystupujících byla celá řada. Vystoupili Vajdis, Milko Brothers, Dynamic, O.Ferko a Gizman ml., Diny z košic, Mekenzi a další. Mezi zážitky pak určitě patřila možnost ochutnat romské tradiční pochoutky jako Goja, Holubky nebo třeba Perkelt.

Kolik návštěvníků jste nalákali na Váš program?

Návštěvníků jsme měly 1176 .

Příprava takového festivalu je náročná jak časově, organizačně tak i personálně. Jak tato příprava probíhala a máš něco co by jsi vyzdvihl?

Příprava nám trvala necelých 14 dní. Dělali jsme to kupodivu všem fakt narychlo, ale stihly jsme to a jsme moc rádi že se nám to podařilo.. A proběhlo to i přes nepřízeň počasí úplně v pořádku. Lidi se opravdu bavili a bylo nám fajn.

Jaký máš z celé akce pocity a pokud plánujete příští rok pokračovat dalším ročníkem jaké máte plány a přání?

No pocity máme skvělé, jelikož opravdu přišlo dost lidí, což jsme nečekali. V okolí se v ten samý den konali taky velké akce (Litoměřické vinobraní apd.) k tomu ještě předpověď počasí nebyla nic moc, ale díky Bohu dopadlo to jak to dopadlo.

Příští rok plánujeme ještě větší festival takže sháníme sponzory. Kdo by chtěl nějakým způsobem pomoci romskému festivalu pro rok 2023, ať se ozve na 721403407

Kdo všechno Vám pomáhal s realizací?

Za pomoc chci poděkovat městu Lovosice. Panu starostovi , místo starostovi. Kulturnímu domu Lovoš a všem kteří se podílely na realizaci festivalu.

Ze sponzorů pak samozřejmě country Grill Bohušovice, pekárna Šubrt Lovosice, potraviny krátký Lovosice, květinářství Vintrichovi Lovosice, pivovar Budvar, pivovar Holba.

Z mediálních partnerů samozřejmě rádio žurnálu, rozhlas panu Vagayovi.

A chci poděkovat za pomoc také své rodině, která se přiložila ruku k dílu a nenechali nás v tom. Velké díky patří také za pomoc mojí mamince Dagmar Lendelové dis. A všem kapelám tanečním souborům a návštěvníkům děkujeme taky moc.

Máte nějakou veselou příhodu, týkající se festivalu?

No ono to bylo celé veselé od začátku, až do konce. Samozřejmě takhle narychlo všechno sehnat, to byl to mazec. Však přijďte na naší další akci a rád Vám to všechno povím.

Pořadatelé Tomáš Lendel, Michal Karvay

Red

Red