PODZIM BUDE KULTURNĚ PESTRÝ

Veletrh Zahrada Čech a Vinobraní jsou symbolem podzimního kulturního dění, na kterém celé léto intenzivně pracují Městská kulturní zařízení. Do Litoměřic zavítá ale i Věra Martinová nebo Štefan Margita.

Letošní jubilejní 45. ročník podzimního zahradního veletrhu Zahrada Čech startuje na litoměřickém výstavišti v pátek 10. září. Potrvá do středy 15. září a nabídne všem milovníkům zahradničení, chalupářství, kutilství či milovníkům přírody ty nejkrásnější výpěstky, ukázkové expozice, zajímavé inspirace, možnost výhodného nákupu i bohatý kulturní a doprovodný program. Vstupenky na podzimní zahradní veletrh Zahrada Čech jsou již v prodeji.

V sobotu 18. září se v Litoměřicích uskuteční tradiční Vinobraní, slavnost sklizně vinné révy. Návštěvníky čeká bohatý kulturní program, hudební vystoupení různých žánrů, degustace vín, burčáku a dalších pochutin. Novinkou letošního ročníku bude rozšíření na více scén po místech v okolí centra. Vinobraní bude probíhat od 10 do 22 hodin.

Na programu Městských kulturních zařízení nesmí chybět ani pravidelné Povídání o víně. Tato exkluzivní zážitková degustace šumivých vín z významných vinařských regionů v atraktivním prostředí litoměřického hradu je tentokrát spojena s ochutnávkou kulinářských specialit jednotlivých regionů. Můžete se těšit na tradiční francouzské „crêpes“, taštičky plněné roquefortem nebo speciality z lososa a makronky. 

V kulturním centru dále přivítáme Věru Martinovou. Vstupenky na tento, z minulého roku, přesunutý koncert stále zůstávají v platnosti. Vrcholí i přípravy zakončení 30. ročníku tradičního hudebního festivalu Litoměřické varhanní léto, na které přijal pozvání Štefan Margita. V katedrále svatého Štěpána se koncert uskuteční 22. září.

Taktéž do Divadla Karla Hynka Máchy se po prázdninové odmlce vrátí kultura. Navíc věříme, že diváky potěší znovuotevření divadelní kavárny v novém atraktivním vzhledu.

V kině se ti nejmenší mohou těšit na Tlapkovou patrolu, která tentokrát bude uvedena jako ucelený film, nebo pokračování úspěšného filmu Mimi Šéf či Hotel Transylvánie.  Pro příznivce světa Marvelu přijde do kin Venom 2: Carnage přichází, pro příznivce ságy After uvidíme v září After: Tajemství. Poslední zářijový den po několika odkladech by měl do kin dorazit nový film s Jamesem Bondem.

Po dlouhé odmlce kulturní scény jsem moc ráda, že se tento obor opět probouzí k životu. Pevně věříme, že podzim již nepřinese žádná významná omezení a my budeme moci pro naše návštěvníky uspořádat řadu krásných připravovaných akcí, které máme naplánovány až do konce roku,“ shrnula na závěr ředitelka Michaela Mokrá.

Red

Red