Štětí – Festival Expediční kamera

Expediční kamera představí ve Štětí filmy o dobrodruzích z celého světa

Filmový festival Expediční kamera, který přináší snímky o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích a sportech opět zavítá i do Štětí. Tříhodinové pásmo celkem šesti filmů z celého světa, promítne štětské kino ve čtvrtek 12. března od 17 hodin.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na tituly o fenomenálním sportovci Kilianu Jornetovi, kterému se podařilo vytvořit zcela nový sport propojením ultra runnigu a skialpinismu, o dvou veslařích, kteří převeslovali na upravené lodi Indický oceán nebo český film o týmu nejlepších českých a světových slacklinerů, kteří se vydali na Island napnout vůbec první highline na ostrově.

V rámci festivalu Expediční kamera proběhne i celofestivalová soutěž, kde budou mít návštěvníci možnost vyhrát hodnotné ceny. Stačí vyplnit anketní lístek, který získají návštěvníci při promítání.

Šestý ročník největší outdoorové a cestovatelské přehlídky filmů probíhá v českých kinech od 19. února do 5. dubna a hostí ho více než 200 českých i slovenských kin.

Red

Red