Tip na výlet – T4 Oparenský expres

mapa

Máme pro Vás TIP na výlet veřejnou dopravou DÚK. Linka T4 Oparenský expres vozí cestující od loňského léta z Litoměřic horního nádraží a z Lovosic do Chotiměře, z okna vlaku se můžete pokochat chráněnou krajinnou oblastí v České republice Českým středohořím, která přímo vyzývá k pěší turistice. mapa

Doporučujeme si udělat procházku po Oparenském údolí, kterým protéká Milešovický potok, za návštěvu stojí zřícenina hradu Oparno, z kterého je nádherný výhled na vrcholky Českého středohoří.

Nejen děti ocení Černodolský mlýn, lákadlem pro děti mimo dětského hřiště jsou zde pasoucí se kozy a ovce, které můžete po z akoupení speciálního krmiva u okénka i sami nakrmit. V Oparnu se také nachází pohodlná okružní trasa přes Oparenský mlýn, ta je doplněna informačními tabulemi.

V Oparenském expreu samozřejmě platí tarif a jízdenky DÚK, včetně jednodenních síťových jízdenek DÚK a jízdenek Labe-Elbe, konkrétní cenu jízdného si můžete spočítat na tarifním počítadle na www.dopravauk.cz. Jízdenky DÚK jsou integrované a můžete je v rámci jejich platnosti využívat k přestupování na další linky krajských linkových autobusů, vlaků, lodí a MHD v Ústeckém kraji. Jízdenky DÚK můžete zakoupit také v nové mobilní aplikaci DÚKapka.Zajímavostí je, že na trati z Litoměřic přes Českého středohoří do Teplic nejel vlak od sesu vu půdy v červnu 2013 až do roku 2020, kdy byl provoz díky AŽD a integraci do Dopravy Ústeckého kraje obnoven. 

jízdní řády

jízdní řády
jízdní řády
Red

Red