V SOBOTU PROBĚHLA KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ

Areál výstaviště Zahrada Čech v Litoměřicích patřil v sobotu 16. října milovníkům psů. Na jubilejním 10. ročníku krajské výstavy, kterou tradičně pořádá spolek Nord Bohemia Canis, se v plné kráse předvedlo 850 přihlášených psů různých plemen.

Na výstavě byly kromě německých ovčáků k vidění psi velkých i malých plemen. Součástí byly také speciální výstavy anglických buldoků, tibetských španělů, klubová výstava pinčů, oblastní – klubová výstava pudlů, černých ruských teriérů, chow-chow, malých kontinentálních španělů a shar-pejů.

Soutěžilo se například o nejlepší štěně, nejlepší dorost, nejlepší pár psů, nejkrásnějšího psa, nejkrásnější fenu nebo veterána.

Sobotní výstava se těšila velikému ohlasu nejen co se počtu přihlášených psů týče. „Jsme spokojeni jak s návštěvností, tak i s průběhem celé výstavy. Děkujeme vedení Zahrady Čech za dlouholetou spolupráci. Nevyskytl se žádný problém. Navíc jak návštěvníci, tak vystavovatelé byli ukáznění, výstava proběhla bez problémů. Cokoliv jsme od vedení Zahrady Čech potřebovali, bylo nám vyhověno. Těší nás zejména zpětné ohlasy od vystavovatelů i od rozhodčích,“ zhodnotil ředitel František Švec.

Na závěr dodal, že již nyní se pracuje na přípravách mezinárodní výstavy psů, která proběhne v květnu 2022.

Red

Red