11. prosince se mění jízdní řády krajské veřejné dopravy i u vlaků Českých drah

Pravidelná celostátní změna jízdních řádů od 11. 12. 2016 se promítne i ve veřejné dopravě Ústeckého kraje. V jízdních řádech se objeví i řada novinek, platných až od roku 2017. Většina změn se dotkne autobusové dopravy, změny ale čekejte i u vlakové a sezónní turistické dopravy – včetně lodí. Rozšiřování integrovaného dopravního systému pak přinese nové možnosti cestování s jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) na několika místech i mimo kraj. Novinky se dotknou i jízdních řádů vlaků Českých drah v našem kraji. Na tiskové konferenci jízdní řády představil náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek a ředitel Regionálního obchodního centra ČD Vladimír Štochl.

„Zlepšení dopravy čeká cestující v Národním parku České Švýcarsko. Posílili jsme tu provoz zelených autobusů na lince 434 zejména v pracovní dny o prázdninách“, vybírá z nejdůležitějších změn náměstek hejtmana Ústeckého kraje, Jaroslav Komínek. „Významným počinem bude lednová vzájemná integrace DÚK a Pražské integrované dopravy (PID) na Podřipsku. Díky ní b ude možné využít papírovou jízdenku DÚK v řadě autobusových linek PID a naopak“, dodává Komínek.

U „zelených autobusů“ dojde k posunům časů, rušení nebo zavádění spojů zejména v ranních školních časech, např. na linkách 679, 683, 685 a 711. Na lince 676 se zavádí nová trasa přes Krabčice pro dovoz školáků do Horních Beřkovic. Posunou se školní spoje do Straškova z Mnetěše, Vražkova, Břízy a Račiněvsi. U linky 635 se posunou téměř všechny odjezdy z důvodu zavedení návazností na autobusy Horní Počaply – Mělník a na r ychlíky Praha – Hněvice. Na lince 623 dojde k prodloužení několika spojů z Litoměřic do Bohušovic a Lovečkovic. Z Třebenic se zavádí nový školní spoj na lince 664. Linka 702 bude zajíždět před školu v ulici Petra Obrovce v Lounech. Na lince 403 ve Varnsdorfu budou zavedeny tři nové zastávky pro dopravu školních dětí a upraven provoz v souvislosti s integrací MHD Varnsdorf. Od 1. ledna se posílí provoz na přeshraniční lince 398 Teplice – Altenberg s návazností na Drážďany. Na Podbořansku se zavádí nová linka 766 z Podbořan do středočeské Jesenice. N a Litvínovsku budou na lince 501 v úseku Litvínov-Osek přidány spoje a rozjede se nová sezónní turistická linka 526 Litvínov – Dlouhá Louka.

U vlaků se na lince U8 z Děčína do Rumburku změní odjezdy všech spojů přibližně o 20 minut. V Děčíně tak vznikne návaznost na rychlíky linky R20 do Prahy a osobní vlaky linky U1 do Mostu. Linkou U28 bude možné nově projíždět přes německé území s integrovanou jízdenkou DÚK.

Od jara se rozjede nová turistická linka T2 z Děčína přes Krásnou Lípu a Panský do Mikulášovic. Linka bude mít k dispozici rozšířenou přepravu jízdních kol. Další turistickou novinkou bude osobní lodní linka 902 z Ústí nad Labem přes Děčín do Hřenska a zpět. I zde bude množná doprava jízdních kol.

Bližší informace k novým jízdním řádům naleznete na stránkách www.dopravauk.cz nebo v informačních kancelářích dopravců DÚK.

Nový jízdní řád 2017 v železniční dopravě Českých drah

V neděli 11. prosince začne platit také nový jízdní řád pro rok 2017. Regionální doprava je v Ústeckém kraji realizována na základě objednávky Úste ckého kraje, dálkové vlaky objednává v celé České republice ministerstvo dopravy. Ústecký kraj se podílí na objednání 15 rychlíků alespoň v části tratě. V kraji dochází k mírnému navýšení počtu vlakových spojů a platí od začátku roku 2016 na všech linkách také tarif IDS DÚK, od nového jízdního řádu 2017 bude platit i na lince U28 při tranzitní přepravě přes německé území.

Největší změna nastává na trati 081 Děčín – Rumburk přes Jedlovou, kde dochází ke změně dopravního konceptu a mírnému navýšení spojů

Vlaky směr Rumburk budou odjíždět z Děčína hl.n. jako přípoj od rychlíků relace Praha – Děčín a zpět jako přípoj k těmto rychlíkům. V době cyklistického léta v sobotu, v neděli a ve svátek v období od 1. dubna do 29. října 2017 pojede nově pro návštěvníky Českého Švýcarska nový pár turistických spěšných vlaků Rumburk – Děčín a zpět Děčín – Krásná Lípa – Mikulášovice dolní nádraží. V úseku Jedlová – Rumburk dochází k nárůstu 4 párů osobních vlaků. Je to prodloužení 3 párů vlaků relace Česká Lípa – Jedlová a opačně a jednoho páru vlaků relace Děčín – Jedlová a opačně.

Osvědčené spojení mezi stanicemi Ústí nad Labem a Drážďany v předvánoční době

Jako v minulých dvou letech, tak i letos pojede v předvánočním čase v době adventu o víkendech jeden pár přímého zrychleného osobního vlaku s názvem „Vánoční kometa“ mezi stanicemi Ústí nad Labem a Drážďany. Vlak bude opět složený z deseti vozů klasické stavby a bude zastavovat ve stanicích Děčín hl.n., Bad Schandau a pak až v Drážďanech.  Odjezd z Ústí nad Labem v novém jízdním řádu je stejný jako v současném: v  9:18, příjezd do Drážďan v 10:21. Zpět z Drážďan odjíždí v 16:00 a do Ústí nad Labem hl.n. přijede v 17:03.

Přímý vlak o jarních prázdninách na Moldavu

Ústecký kraj objednal i v roce 2017 přímý vlak z Ústí nad Labem na Moldavu v Krušných horách a zpět. Na spojích pojedou dvě soupravy RegioShark. Vlak pojede 3., 4., 27. a 28. února 2017.

Změny v jízdním řádu v Ústeckém kraji

Trať 081 Děčín – Rumburk

 • Dochází ke změně celého konceptu osobní dopravy a zároveň i k menšímu nárůstu počtu osobních vlaků. Nový koncept využívá již výhybnu Markvartice, která se dobudovává.
 • Vlaky směr Rumburk, které nyní odjíždějí z Děčína hl.n. jako přípoje od vlaků EC, budou nově odjíždět od vlaků kategorie R relace Praha – Děčín.
 • V době cyklistického léta v sobotu, v neděli a ve svátek v období od 1. dubna do 29. října 2017 pojede nově pro návštěvníky Českého Švýcarska nový pár turistických spěšných vlaků Rumburk – Děčín a zpět Děčín – Krásná Lípa – Mikulášovice dolní nádraží.
 • Více spojů bude v úseku Jedlová – Rumburk, kde 3 páry vlaků relace Česká Lípa – Jedlová a opačně nově pojedou až do Rumburka a zpět, současný spěšný vlak s příjezdem do Děčína v 6.14 (v jízdním řádu 2016 jezdí v jednotce 814 + 914 a odvěšuje se na Jedlové od rychlíku 1101), bude v novém jízdním řádu jezdit v samostatné trase už z Rumburka s př íjezdem do Děčína v 6:21 a bude jezdit jednotkou RegioShark.
 • Současný osobní vlak v pracovní dny s odjezdem z Děčína v 17:13, který se spojuje na Jedlové s rychlíkem 1104 od Kolína, pojede nově z Děčína v 17:35 a pojede přímo až do Rumburka, a to jednotkou RegioShark.

Trať 083 Rumburk – Dolní Poustevna

 • V trase Děčín – Bad Schandau – Sebnitz zůstává stejný počet vlaků i rozsah dopravy.
 • Dochází pouze k úpravě u spojů Os 5457 a Os 5459 v úseku Sebnitz – Rumburk; v době vánočních a hlavních prázdnin pojede do Rumburka vlak Os 5457, který jede v dřívější trase a má v Rumburku přípoj na rychlík do Kolína. Vlak Os 5459 pojede ve stávající pozdější trase z důvodu přepravy školní mládeže, která by jinak musela tuto dobu čekat na začátek vyučování.
 • Z důvodu plánované výluky na německém území budou vlaky relace Děčín – Schőna, které jezdí v pracovní dny, v době od 3. dubna do 16. června 2017 končit a vycházet ve stanici Dolní Žleb.
 • Noční vlak Os 5270 Děčín (odjezd 22.41) – Bad Schandau bude v době od 20. března. do 17. června 2017 končit ve stanici Dolní Žleb a zpět se bude vracet z Dolního Žlebu (odjezd 22:5 9) jako vlak 21003. Spoj Os 5271 v tomto období nepojede.
 • Trať 084 Rumburk – Mikulášovice
 • Z důvodu jízdy sezonního turistického vlaku z Děč ína do Mikulášovic dol.n. přes Krásnou Lípu pojede v období jeho jízdy zpět vlak 26022 z Mikulášovic dol.n. (odjezd v 11.56)  do Rumburka přes Krásnou Lípu, a vlak Os 26003 (odjezd z Rumburka v 11:12) bude ukončen v Panském a z Panského do Rumburka se vrátí přes Staré Křečany jako vlak Os 26030 (příjezd do Rumburka 12:32).
 • Mimo období jeho jízdy bude jízdní řád bez podstatných změn.

Trať 160 Žatec – Plzeň

 • České dráhy na této trati zůstávají dopravcem pouze u 4 vlaků, které jsou ve společné objednávce Ústeckého a Plzeňského kraje. Jsou to rychlíky R 1181, R 1182, R1188 a R1189.
 • Na následujících tratích zůstává rozsah dopravy stejný jako v jízdním řádu 2016:
 • Trať 072 Ústí nad Labem západ – Lysá nad Labem
 • Trať 073 Ústí nad Labem-Střekov – Děčín hl.n.
 • Trať 086 Li berec – Benešov nad Ploučnicí
 • Trať 087 Lovosice – Česká Lípa
 • Trať 090 Praha – Ústí nad Labem – Děčín
 • Trať 095 Vraňany – Straškov (– Zlonice)
 • Trať 096 Roudnice nad Labem – Račiněves
 • Trať 097 Lovosice – Teplice v Čechách (v úseku Lovosice – Radejčín zůstává náhradní autobusová doprava)
 • Trať 110 Louny – Kralupy nad Vltavou (na území Ústeckého kraje bez podstatných změn)
 • Trať 114 Lovosice – Postoloprty
 • Trať 123 Most – Žatec západ
 • Trať 124 Chomutov – Lužná u Rakovníka
 • Trať 126 Most – Rakovník
 • Trať 130 Ústí nad Labem – Klášterec nad Ohří
 • Trať 131 Úst í nad Labem – Bílina
 • Trať 133 Chomutov – Jirkov
 • Trať 134 Teplice v Čechách – Litvínov
 • Trať 135 Most – Moldava v Krušných horách
 • Trať 137 Chomutov – Cranzahl
 • Trať 140 Klášterec nad Ohří – Karlovy Vary – Cheb
 • Trať 161 Rakovník – Bečov nad Teplou

 

 

Red

Red