„Babišovy“ Lovosice jako první město v ČR zakázaly veřejné akce nad 20 lidí

FÓRUM24 – Plesy, sportovní utkání, tréninky, přednášky, ale ani bazén, sauna či jednání zastupitelstva. Nic z toho se teď v Lovosicích neuskuteční. Podle radnice je důvodem nahlášený případ koronaviru u ženy v deset kilometrů vzdálených Litoměřicích. Jde prý o rozhodnutí místního krizového štábu. Zákaz platí pro městské akce, jichž se účastní více než 20 lidí.

ČTK
Babišova chemička Lovochemie v Lovosicích, na pozadí České středohoří | FOTO: ČTK

Toto drastické opatření přišlo v době, kdy vedení radnice čelí tlaku veřejnosti kvůli odvolání oblíbeného ředitele Centra kultury Lovoš Vojtěcha Krejčího. Podle dostupných informací byl jeho dočasným nástupcem jmenován jeden z radních. Jenže po odvolání ředitele nemá kdo dotáhnout do konce naplánované akce. O nadcházejícícm víkendu se měl uskutečnit reprezentační ples města a další ples měl být příští týden.

Radnice nyní čelí kritice, že jde o účelové nařízení, aby se nové dočasné vedení kulturního centra vyhnulo problémům s pořádáním naplánovaných akcí. Na facebooku města kritizují radnici desítky lidí. „Haha. Takže zrušení kulturních akcí (které nemá kdo realizovat, když jste CK Lovoš rozložili) a hlavně posunutí zastupitelstva města, aby vám lidé nemohli přijít říct, co si o vašich rozhodnutí myslí, a abyste nemuseli vysvětlovat. Nechutné, odporné,“ píše jeden z diskutujících. Také další občan zmiňuje zasedání zastupitelstva: „To se hodí, ne? Aspoň nemůže být svoláno mimořádné zastupitelstvo.“

V souvislosti s podezřelým odvoláním ředitele Centra kultury Lovoš Vojtěcha Krejčího vznikla ve městě petice. Naplánován je i protestní pochod před radnici.

Lovosickou radnici ovládá hnutí ANO v koalici s komunisty. I přesto, že Babišovy chemičky Lovochemie a Preol jsou největším znečišťovatelem města a jeho okolí, hnutí ANO tady vyhrálo dvoje poslední komunální volby. Lovosické ANO je propojeno se společnostmi Agrofertu. Část členů je zároveň zaměstnána v Babišových chemičkách.

Red

Red