Bohaté léto čeká Labe arénu Ústeckého kraje

Národní olympijské centrum vodních sportů bude hostit nejen vrcholné podniky kanoistiky a veslování, ale i řadu dalších zajímavých sportovních akcí.

Už tento týden proběhlo v Račicích mistrovství ČR v cyklistice mentálně handicapovaných. Na sobotu 15. 6. se tam na kanále chystá tradiční ICT triatlon, veřejný závod prioritně pro pracovníky v IT oborech.

„Nalezli jsme tu skvělé zázemí a především bezpečné prostředí pro uspořádání závodů pro všechny, proto chystáme už čtrnáctý ročník, na němž očekáváme rekordní účast stovek závodníků,“ říká Martin Dvořák, sám bývalý špičkový plavec a triatlonista, který tu kdysi vyhrál český pohár a nyní jeho agentura SportGroup organizuje řadu sportovních podniků.

Příští středu 19. června se rozběhne i tady Olympijský běh. Dopoledne pro děti a mládež na nábřeží vedle Labe areny ve Štětí s doprovodným programem. Odpoledne pak pro dospělé, které čeká jeden okruh okolo kanálu, tedy 5 km v Račicích.

Následují tuzemské mistrovské závody ve veslování (žactva 21.-23. 6., resp. dorostu, juniorů, U23 a seniorů 28.-30. 6.). Pak se areál zavírá pro přípravy na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice (11.-14. 7.).

Slavnostně ho zahájí 10. července Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. Ve stejný den bude mít Rada kraje řádné zasedání ve věži areálu. „Bude zde zrovna předstartovní šrumec, a tak budou moci areál olympijského centra vidět v plném rozkvětu a síle,“ zve Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje a NOC vodních sportů.

Hned týden na to se koná mistrovství ČR dospělých v rychlostní kanoistice. Dále 26.-28. 7. Koloběh a kickbike fest, v jehož rmci proběhne po dvou domácích šampionátech už dokonce mistrovství Evropy. „To bude velká akce, nabídne i možnost zazávodit si na špičkových strojích i návštěvníkům areálu,“ dodává Kurfirst.

První srpnový víkend (1.-4. 8.) se do vod kanálu zanoří reprezentanti mistrovství Evropy juniorů v dálkovém plavání. A v letních dnech budou take finišvat práce na nové veslařské metodice, kterou přiravuje Labská akademie veslování. Tím však nabité léto zdaleka nekončí, do Račic míří dračí lodě, gigathlon, Fire speed race a další události. O podrobnostech vás budeme brzy informovat.

„Letos je kalendář extrémně naplněný. Za tu dobu, co Národní olympijské centrum funguje, jsme se naučili organizaci nejrůznějších podniků, zvládneme to. Jsme již zvyklí na jiná sportovní odvětví, většina jejich zástupců sem už jezdí pravidelně. Víme, co potřebují a jsme schopni jim připravit ty nejlepší podmínky. Takže nemám obavy, že by něco nedopadlo dobře. Jsem rád, že zajistíme pestrý program pro diváky, sportovce, ale i pro náš organizační tým a zaměstnance,“ těší se ředitel Michal Kurfirst.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů (NOCVS). Projekt Labské akademie veslování patří společně se školní ligou Česko vesluje k aktivitám, kterými se Labe aréna Ústeckého kraje podílí na rozvoji sportu v Ústeckém kraji, zejména sportování dětí a mládeže.

Projekt „Labská akademie veslování“ (číslo projektu: 100270029) je realizován díky programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020 v rámci cíle „Evropská územní spolupráce“. Na projektu spolupracuje na české straně Labe aréna, z.s., TJ KVS Štětí, z.s. a na německé straně Landesruderverband Sachsen, e.V. a Pirnaer Rudervereien 1872 e.V.

Více informací na www.labearena.cz

Red

Red