BTT LIBO MÍŘÍ NA GIRO D'ITALIA 2013

 

Nyní v květnu se  BTT „gruppeto“ chystá na již tradiční jarní soustřeďko do italských Dolomit. Hlavní basecamp tentokrát rozbalí přímo v srdci evropského kolaření, tedy v Riva del Garda (bivak –www.villaaranci.it).

Zdolávat budou pěkně všechny ty dokopečky v okolí, zejména pak Monte Baldo, pod které si „profi-chrti“ při Giru střihnou z městečka Mori horskou časovku (a my jim zafandíme). Na řadu by měly snad přijít i přejezdy klasických velikánů – Stelvia a Gavie (viz obr.), jejichž průsmyky stoupají až do výše skoro 2.7 tis metrů nad mořem.

A jako správní hobíci mají mj. v plánu zrelaxovat si pobyt v sedle i nějakým tím skalním lezeckým výstupem zajištěné horské feráty (skvělé komíny jsou např. v blízké lokalitě Arco). Třešničkou bude „řachnutí“ i nejslavnějšího italského silničního cyklo-veřejňáku, a to legendární Marcialongy v údolí Val di Fiemme (start v Predazzu –www.marcialonga.it).

Program tedy budou mít borci z BTT pestrý. Za několik málo týdnů se můžete těšit na aktuální info a jistě i akční foto 🙂

autor: BTT

Red

Red