Cizince v Labe aréně Ústeckého kraje letos nahradili Češi

Kanál Labe arény Ústeckého kraje v Račicích se těší stále větší oblibě mezi českými návštěvníky. To platí jak pro vrcholné sportovní akce, jako například republikové šampionáty (od veslařských, kanoistických přes plavecké až po triatlonové nebo dračí lodě), tak i pro veřejnost. Češi tak v návštěvnosti v letošním roce více než nahradili výpadek zahraničních návštěvníků. Labe aréna Ústeckého kraje zaznamenala z pohledu návštěvnosti jeden z nejúspěšnějších roků.

Velmi nás těší, že sportovní areál Labe arény Ústeckého kraje využívají ve stále větší míře čeští sportovci i veřejnost. Výpadek zejména německé klientely, která si račický kanál v minulých letech velmi oblíbila, nahradil přírůstek domácích návštěvníků. Přispěla k tomu i v minulém roce nově otevřená část Labské cyklostezky, která vede přímo okolo račického kanálu, ale také nové a chutnější menu v naší restauraci. Oblíbené jsou třeba salát s kozím i hotová jídla,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Račický kanál Labe arény Ústeckého kraje, je mimo významnější závody volně přístupný veřejnosti. K dispozici je pětikilometrový kvalitní asfaltový okruh, který je ideální pro cyklistiku, in-line brusle, koloběžky nebo běh.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Více informací na www.labearena.cz

Red

Red