COVID ZASAHUJE DO PROGRAMU ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU I V LITOMĚŘICÍCH.

Městská kulturní zařízení v Litoměřicích upravují program plánovaného rozsvícení vánočního stromu. Tato oblíbená událost se měla uskutečnit v pátek 26. listopadu v 18 hodin. Slavnostní akt rozsvícení ale bohužel v daný čas neproběhne.

Důvodem je zhoršující se epidemiologická situace a doporučení vlády nabádající k opatrnosti. Na rozsvěcení stromu na litoměřické náměstí chodí každoročně tisíce lidí. Tomu je ale potřeba se letos vyhnout, proto je samotné rozsvěcení stromu zrušeno. Strom se rozsvítí v neurčenou hodinu během pátku 26.listopadu, s tím že doprovodný kulturní program prozatím zůstává nezměněn. Také výzdoba centra města se rozsvítí v blíže neupřesněný čas v podvečer. „Chceme předejít tomu, aby se v jeden okamžik shromáždily na náměstí stovky, možná i tisíce dospělých a dětí,“ vysvětlila ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Michaela Mokrá.

Po rozsvícení by podle plánů pořadatelů měly pokračovat adventní trhy po dobu dvou víkendů a na ně od 10. prosince navazující vánoční trhy. Jejich podoba bude upřesněna a zveřejněna počátkem příštího týdne po konzultacích s krajskou hygienickou stanicí. Sledujte prosím webové stránky Městských kulturních zařízení v Litoměřicích. O dalším vývoji situace a úpravách programu se vás budeme snažit včas informovat.

Zdroj: TZ Města Litoměřice – Eva Břeňová

Zpracovala: Daniela Kekrtová

Red

Red