Libochovicko propátrával policejní vrtulník

Včera 21.5.2013 měl od ranních hodin Třebenický strážník T.Rotbauer informaci, že se v okolí pohybuje osoba na kterou byl uvalen předběžný souhlas k zadržení. Bylo známo, že se hledaný Luděk Šimovič pohybuje v bílém vozidle, proto si jmenovaný strážník vyžádal na pomoc policistu z dopravní policie.

Následně v Třebenicích v ulici Jiráskova byl terčíkem hledaný upozorněn na nutnost zastavit, ten však neuposlechl této výzvy a začal ujíždět. Vzhledem k okolnostem a způsobu jeho jízdy, kdy vytlačoval pronásledující policisty ze silnice s jasných úmyslem zbavit se jich coby pronásledovatelů, došlo i na výstražnou a následně střelbu na pneumatiky ujíždějícího vozu.

Jelikož se podařilo prchajícímu svým vozem vytlačit motorku s policistou ze silnice, strážník Rotbauer jemu přestal věnovat pozornost a  pomáhal zraněnému kolegovi, podařilo se hledanému Šimovičovi ujet.

Jeho vozidlo bylo po chvíli nalezeno ukryté v poli u Černiva.

V té chvíli již byl povolán policejní vrtulník aby pomohl s pátráním po uprchlém. I přes snahu všech zůčastněných se však do této chvíle nepodařilo Šimoviče nalézt a ten se tedy pravděpodobně stále ukrývá v nejbližším okolí okolo Hazmburku.

ŠIMOVIČ LUDĚK
hledaný muž
Datum narození 3.1.1972
Pátrání vyhlášeno 15.5.2013
Bydliště – okres TEPLICE
Nebezpečný NE
Ozbrojen NE
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška asi 180 cm
Zdánlivé stáří 40 až 43 let
Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Podrobný popis

Krátký popis: vysoký 180 cm
vyzáblé postavy
krátké hnědé vlasy
propadlý obličej
výrazné lícní kosti, nosí bradku
Podrobný popis:

Muž má pořezanou levou ruku, kterou nosí obvázanou. Často mívá na hlavě kšiltovnu tzv. „bejsbolku“. Litoměřičtí policisté žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po hledaném muži, který byl naposledy spatřen v úterý 21.5.2013 nedaleko obce Hazmburk na Litoměřicku. Na hledanou osobu je vydán předběžný souhlas se zadržením Okresním soudem v Litoměřicích pro majetkovou trestnou činnost. V případě jakékoliv informace k hledanému osobě je možné sdělit na nejbližší součást Policie České republiky, nebo linku tísňového volání 158.
Red

Red