DO ROUDNICE ZAVÍTALA 2.LIGA

Kuželkáři Sokola Roudnice B se letos přihlásili do Poháru ČKA – PRO-TEC CUP 2014/15

iřkl v prvním kole Lokomotivu Ústí n.L. , hrající 3 KLM. Tato soutěž se hraje na 120 HS , na což nejsou naši hráči navyklí – v MOP se hraje 100HS. Lokomotiva ale naše družstvo podcenila a vyslala k nám kombinovaný celek, kde převládali hráči jejího B týmu, hrající krajský přebor. Naši kuželkáři vyhráli doma 5:1 a o 32kuželek po výkonu 2020:1988, v odvetě pak zabojovali , a i v Ústí Lokomotivu přejeli 5:1 a o 48 kuželek, což nečekal nikdo .. Prim hráli doma matador Trčka se Šimáčkem ml. Venku nám výhru zařídil Šimáček ml. , když vyhrál o 51 kuželek.

účastníci poháru ČKA 2014-15  zleva   Haluska ,Trčka, Šimáček,Bruthans a Král

Po té jsme v pavouku narazili na přetěžkého soupeře – Sokol DUCHCOV A , hrající 2.kuželkářskou ligu ( kde to má po podzimu dobře rozehrané na postup do 1.KLM),Tento tým vychoval nejednoho reprezentanta , pavidelně se umisťuje v popředí při různých turnajích , mistrovstvích ČR a pod… Nyní má ve svých řadách reprezentanta Zdeňka Ransdorfa , který letos na mistrovství světa v Brně naházel SVĚTOVÝ REKORD v kategorii sprint !!

A proti nim nastoupil Sokol ROUDNICE B , hrající okresní přebor ( tj o 4 třídy níže než Duchcov).

V prvním utkání Roudničtí podali statečný výkon, ale soupeři podlehli 1:5 a o 133 kuželek, po výkonech

2075:2208 , když jediný bod získal kapitán Šimáček ml.Ovšem celý tým podal výborný výkon . Naházeli jsme o 55 kuželek více než v 1.kole.nejlepší výkon doma podali Bruthans 547 a Šimáček ml. 540 , Ovšem hostující Ransdorf dostál pověsti výborného kuželkáře a nahrál u nás rekord dráhy – 580 kuželek!!

Odveta již byla jen pouze formalitou , na postup by se musel stát zázrak a tak jsme si jeli především do Duchcova zahrát a osahat dráhu, neboť s Duchcovským C týmem se pereme o první místo v MOP , a doma jsme s nimi těsně podlehli a na jaře jim máme co oplácet.

2.KOLO POHÁRU ČKA - VÝSLEDKY DVOJZÁPASU

V odvetě jsme ale v Duchcově domácí po prvních náhozech šokovali ! Bruthans vyhrál po vynikajícím výkonu (570) o 6 kuželek a Šimáček ml. taktéž po vynikajícím výkonu (568) o 50 kuželek ! Oba si utvořili osobní rekordy a zajistili vedení 2:0 a o 56 kuželek.Jenže domácí si výhru pohlídali a zbytek utkání otočili, když opět nejlepším hráčem utkání byl reprezentant Ransdorf – 576. V odvetě jsme podlehli 2:4 po výkonu 2062:2187.

Nicméně toto dvojutkání bylo pro nás velmi přínosné, mohli jsme se poměřit s nejlepšími hráči , vidět jak se připravují na utkání, jak se chovají při zápase… bylo na co se dívat ..

Myslím že jsme Sokolu Roudnice udělali v této soutěži dobré jméno , prohráli jsme , ale se ctí a vztyčenou hlavou!! V domácím utkání jsme v přepočtu na 100HS naházeli od 410 do 455 kuželek a v odvetě měli Bruthans se Šimáčkem ml. v přepočtu na 100HS 473 a 470 !! Domácí výkon proti Duchcovu byl naším letošním nejlepším výkonem sezony .Teď se soustředíme na MOP , kde bojujeme o medaile a příští rok se do Poháru ČKA opět přihlásíme , neboť zkušenosti nabrané s takovými soupeři jako je Duchcov jsou k nezaplacení , vždyť kdy se ještě poštěstí aby hráči z okresu nastoupili proti 2. lize ? a navíc s reprezentantem ČR?

Chtěl bych tímto poděkovat Duchcovu , že přijeli opravdu v nejsilnější sestavě a prokázali nám tím úctu a respekt k soupeři.Že neudělali frašku jako před tím Ústí, které k nám poslali jiný tým, s tím že doma si postup ohlídají , což se jim pak vymstilo .Duchcov nám dal šanci zahrát si opravdu skvělé dvojutkání , a donutil z nás vydat uplně vše co v nás v danou chvíli bylo .. a hrábnout si na úplné dno , jak sami přiznali i my jsme je donutili si máknout …

Na svůj tým jsem hrdý , že jsme zahráli srdcem a bojovali za svúj oddíl , za své město Roudniice n.L. jak lvi !!

V poháru ČKA Sokol Roudnice n.L. Reprezentovali : Zdeněk Šimáček ml. ( výkony: 517,524,540,568), Michal Bruthans (547,570), Martin Král ( 478,447,492) Vladimír Trčka (528,466,494,426) Alois Haluska (482,487,498)

za oddíl kuželek Zdeněk Šimáček ml.

 

Red

Red