Kam na Podřipsku při Mezinárodním dni památek a sídel

 

kostel roudnicePodřipské muzeum se zapojí do oslav Mezinárodního dne památek několika programy pro veřejnost. Prvním z nich je nabídka komentovaných prohlídek Kostela Narození Panny Marie, včetně návštěvy kostelního jezírka. Prohlídky je nutné objednat předem pro skupiny od 5 osob a pořádáme je v týdnu od 7. do 11. dubna 2014.

Druhým počinem bude otevření pamatky_rozalie v sobotu 12. dubna 2014 v době 10 – 16 hod, bez vstupného. Kaple se nachází v blízkosti kruhového objezdu ve spojnici ulic Terezínská, Třídy TGM a Hornická.

expozice-paleolitbDalší nabídka pro veřejnost spočívá v celodenním vstupu zdarma do Podřipského muzea dne 24. dubna 2014 v době od 10 do 16 hod. Pro návštěvníky bude připraveno ke shlédnutí několik nových výstav. Na své si přijdou milovníci pastelů, historie antického Středomoří i objevitelé krás neživé přírody. Tento den bude probíhat v muzeu také program určený školní mládeži věnovaný tématice života v druhé republice, přednášejícím bude PhDr. Jan Benda z Ministerstva obrany ČR.

Těší se  na vaší návštěvu!

Ilona Trefná

Podřipské muzeum

Red

Red