Kdo si hraje, nezlobí

25. 07. 2013 | Jaromír Kamenský, Modelářský klub Roudnice nad Labem | Zprávy z Roudnicka

modeláři rceNa modelářské části roudnického letiště byla již po páté pořádána soutěž EPA combat nazvaná Bitva o Říp, které se zúčastňují modeláři z celé ČR ve věku od 10 do 65 let. Modelářští bojovníci se sešli v neděli 14. července ráno s výbornou náladou v počtu 23 soutěžících. Soutěžící i diváci zde zažívají slušnou dávku adrenalinu. Ve vzduchu bojují polomakety letadel z II. světové války, které mají za sebou upevněnou 10m stuhu z krepového papíru. Úkolem bojovníků je ukořistit co nejvíce soupeřových stuh, tzv. seků, uchránit svoji stuhu a udržet model ve vzduchu co nejdéle. Čas určený pro boj je 7 minut.

Hlavním pořadatelem byl Jaromír Kamenský, který se jako domácí soutěže společně s Pavlem Rančem také zúčastnil. Tradičně pořadatelé zajišťují pro soutěžící domácí občerstvení, na které se letci – dobrodruzi vždy těší. Tentokrát si pochutnali na buřtech na pivu a ke kávě měli nefalšované buchty s povidly. Krom kulinářského zážitku si ti nejlepší odváželi nádherné keramické korbely z dílny šikovné roudnické keramičky paní Dagmar Halasové. Letos  pro všechny účastníky připravila i pěkné keramické zvonky – vše se znakem našeho města. Nutno podotknout, že modeláři keramické ceny velmi oceňují. Každy rok dostávají „pohár“ v jiné podobě. Favorit soutěže Pavel Dvořák má doma hotovou sbírku roudnické keramiky – číši, bandasku, džbán a hrnek. Naše soutěž je natolik oblíbená, že soutěžící z Moravy, který jezdí kamionem, odstavil vůz v Teplicích, přijel si zalétat a večer zase ujížděl za hranice vlasti.
Chceme apelovat na všechny, kteří si rádi hrají: přijďte mezi nás a uvidíte, že to není špatné. Modelářům chybí mladí a šikovní letci. Stačí, když to jednou zkusíte a určitě vás to nepustí. Letadla EPA nejsou finančně náročná. Pro zájemce uvádíme, že klubovna modelářů je ve sklepě na ZŠ Školní v Roudnici n. L., internetové stránky: www.epacombat.cz, e-mail: mira.vedomice@seznam.cz.

Red

Red