Křeslo pro hosta – Aleš Pikl

Křeslo pro hosta – Aleš Pikl Tisk Email
Napsal uživatel VaDa

ALEŠ PIKL – (2.4.1975 – Mšené Lázně)

Univerzální hráč s vynikající kopací technikou a střelou z delší vzdálenosti, který se nejlépe cítí ve středu zálohy.

Nejvyšší českou fotbalovou soutěž hrál v letech 1995 – 2005 a oblékal dresy Blšan, Ostravy, Teplic, Zlína a Žižkova. Právě na Viktorce zažil nejvíce úspěchů, ale i zklamání. V současné době nastupuje na nádherném novém stadionu v Chomutově, kde hraje ČFL za místní fotbalový klub. Je šťastně ženatý s manželkou Kamilou a hrdým otcem Adama a Davida.

Bydlí v Libochovicích, sleduje místní fotbal, hraje za starou gardu a občas trénuje přípravku.

 

Aleši, kterému fotbalovému klubu fandíš? – Real Madrid

Kdo je Tvým oblíbeným hráčem a trenérem? – Dlouholetý kapitán a ikona AS Řím Francesco Totti a mezi trenéry jednoznačně José Mourinho.

Měl si někdy fotbalový vzor? – Ano, měl. Bylo jich mnoho a jejich seznam by byl dlouhý.

Čím by si chtěl být, kdyby si nebyl fotbalistou? – Už od dětství jsem chtěl být fotbalista. Moje přání se mi splnilo, takže jsem ani o ničem jiném neuvažoval.

Chtěl by si někdy nastartovat trenérskou kariéru? – Teď momentálně to neřeším. Až skončím s fotbalem, budu o tom rád uvažovat.

Myslíš, že Tě někdy uvidíme v dresu FKL? – Za starou gardu FKL mne už můžete vídat nyní 🙂

O fotbalistech se všeobecně říká, že se mimo hřiště zajímají o ženy, alkohol a hazard. Jak jsi na tom Ty? – Alkohol si dám pouze příležitostně. Nikdy bych se nenapil, kdybych věděl, že mám zápas nebo trénink. V tomhle jsem byl vždy zodpovědný. Hazard se mne také netýká. Maximálně si vsadím na nějaké zápasy v sázkové kanceláři.

A co by si na závěr vzkázal mladým fotbalistům FKL? – Aby hráli fotbal s láskou a dali do toho, co nejvíce můžou.

 

Otázky pro staršího syna Adama (7 let)

Áďo, je táta nejlepší fotbalista na světě? – Neníííííí. Nejlepší je Cristiano Ronaldo.

Hraješ za mladší přípravku FKL. Budeš jednou lepší fotbalista než táta? – Ano, hraju už skoro čtyři roky. Myslím, že budu určitě lepší než táta.

 

Otázky pro manželku Kamilu

Kamilo, jakou má Aleš nejhorší a nejlepší vlastnost? – Nejhorší? To se nedá takhle říct 🙂 A nejlepší? Můžu se na něho vždycky spolehnout.

Umí se postarat o domácnost? – Kdybych měla třeba na 14 dní odjet, tak pojedu s klidným svědomím. Vím, že je Aleš schopný se o domácnost i děti perfektně postarat.

alt alt
dvě fotografie z utkání se Spartou v dresu FC Chomutov
 alt alt

Adam a Aleš jako hráč staré gardy FKL

 

 

Red

Red