Krimi zprávy z regionu

Krádeží zboží z prodejny se tento týden zabývali policisté v Roudnici nad Labem. Čtyřiadvacetiletý recidivista vzal z prodejního pultu několik lahví alkoholu, které ukryl pod své ošacení. Takto prošel se zbožím prostorem pokladen bez placení. Uvedeného jednání se dopustil, ačkoliv byl za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán. Bezprostředně po krádeži byl zadržen a poté již putoval na policejní služebnu, kde si převzal další sdělení podezření pro trestný čin krádeže. Vyšetřování podezřelého probíhá na svobodě.

Nebezpečný nález

Oznámení o nálezu munice přijali policisté tento týden na lince 158 z Podřipska. Oznamovatel munici objevil v lesním porostu za obcí Kostomlaty pod Řípem. Na místo byli přivoláni pyrotechnici ústecké policie, kteří nalezenou munici převzali a odvezli k likvidaci. Jednalo se o dělostřelecký protipancéřový granát z období II. světové války. V souvislosti s nálezem nedošlo ke zranění osob či škodám na majetku.

Pro nálezy potencionálně nebezpečných předmětů platí vždy stejná základní pravidla – předmětů se vůbec nedotýkat, ihned přivolat policii a podle možností zajistit, aby se k nim nepřiblížil ani nikdo jiný. Při nedodržení uvedených pravidel by mohlo dojít k ohrožení života či zdraví osob.

Krádež dopravní značky

Až šestileté vězení hrozí neznámému pachateli, který odcizil na Roudnicku dopravní značení. Značka upravující přednost „Dej přednost v jízdě“ zmizela počátkem tohoto týdne před křižovatkou vedlejší silnice č. 246 z obchvatu Roudnice nad Labem u obce Podlusky. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Policisté po neznámém pachateli pátrají.

Litoměřice, 28. 4. 2017, nprap. Pavla Kofrová

Red

Red