Ladies Sahara Cup 2013 v hale Pod Lipou

Družstvo žen SK Sahara Vědomice, účastník 3.ligy, skupiny A fotbalu žen, zahájilo aktivně zimní přípravu na jarní kola fotbalového ročníku 2012 – 2013. Cílem je do konce fotbalového ročníku umístění v první polovině tabulky a opustit nelichotivé 10.místo po podzimní části.

Proto již od prvního týdne roku každou středu od 17 hodin probíhá trénink družstva ve Sportovní hale Pod Lipou. V únoru k tomu přibyla účast na halových turnajích a 16. a 23.března to budou dvě přípravná utkání na domácí trávě hřiště ve Vědomicích s družstvy FC Mělník a SK Viktorie Všestudy.

Dne 2.2. se družstvo zúčastnilo halového turnaje žen pořádaného FK Kostomlaty pod Milešovkou. Turnaj byl obsazen družstvy žen z 3.ligy a po tuhém boji bylo výsledné pořadí – 1.místo LFC Ústí n.L., 2.místo FK Kostomlaty A, 3.místo Slavoj Droužkovice, 4.místo Sahara Vědomice. 5.místo FK Kostomlaty B a 6.místo Sokol Brozany. Herní projev žen Sahary byl velmi dobrý, ale chyběla střelecká muška, která se odrazila v konečném pořadí.

Zlepšit své umístění se tedy ženy Sahara Vědomice rozhodly na domácím, 5.ročníku zimního halového turnaje Sahara Cup 2013 Ladies, pořádaném vedením klubu dne 10.2.2013 od 9 hodin ve Sportovní hale Pod Lipou. Pozvaných bylo 6 třetiligových družstev žen. Hrálo se systémem každý s každým na 2x 7 minut, v počtu 1 + 4 hráčky. Utkání rozhodoval profesionální rozhodčí pan Jan Sýkora. Turnaj řídil a komentoval starosta Vědomic pan Václav Tyl ve spolupráci vedoucím družstva žen Sahary, panem Oldřichem Bednářem a jeho týmem.

Sahara nastoupila v sestavě – Feixová Tereza, Platilová Andrea, Platilová Michaela, Kubrichtová Kristýna, Hausnerová Milena, Plívová Lenka, Larišová Marie, Bednářová Zuzana, Rzycká Klára, Cankářová Barbora, Šípová Soňa a kapitánka Phillipová Denisa.

Vedle hráček jednotlivých družstev sledovalo turnaj i 35 diváků, převážně z řad rodinných příslušníků hráček a ubytovaných hostů ze Sportovní haly.

Celý turnaj byl od počátku do konce velmi napínavý, do posledního utkání se rozhodovalo o konečném pořadí. Velmi dobře rozehrálo turnaj družstvo Dubice, které se dlouho drželo na průběžném 1.místě. Domácí družstvo zahájilo svá utkání váhavě, remízou a prohrou. Opět se projevila nízká efektivita střel. Zato mu patřil závěr turnaje, kdy všechna svá utkání vyhrálo a zlepšilo si i brankové skóre.

Stabilními výkony v průběhu celého turnaje se prokázalo družstvo Viktorie Všestudy, které pouze jedinkrát remizovalo 0:0 a jinak vše vyhrálo, takže se 13 body a skórem 6:1, zaslouženě zvítězilo. Domácí Sahara Vědomice získala 2.místo, s počtem 10 bodů a skórem 8:4. Na třetím místě skončilo družstvo Spartaku Dubice, také s 10 body, ale skórem o jednu branku horším – 8:5. Na dalších místech se umístily ženy – 4. FK Kostomlaty p.M. s 6 body, skórem 4:6, 5. LFC Ústí n.L, které se 4 body a skórem 4:9 neobhájilo 1.místo z turnaje v Kostomlatech. Poslední 6.místo pak zůstalo na hráčky FC Mělník B, protože nezískaly ani bod a skóre měly 1:6.

Na závěr turnaje proběhlo tradiční vyhodnocení turnaje, které provedl starosta Vědomic a ceny předal vedoucí družstva Sahary. Družstva na 1.-3.místě získali poháry, všechna družstva diplomy a drobné věcné ceny. Dále proběhlo vyhodnocení nejlepší brankářky turnaje, které jednoznačně vyhrála pouze jednou obdrženou brankou, brankářka Všestud Alena Baudyšová, které zároveň starosta poblahopřál k včerejšímu, jubilejnímu 60.výročí narození. Titul nejlepší střelkyně si vystřílela 4 brankami hráčka Dubice – Markéta Erbenová. Nejlepší hráčkou turnaje z návrhů vedoucích jednotlivých týmů, s konečným slovem rozhodčího, byla vyhlášena Zuzana Bednářová z týmu domácí Sahary.

Na úplný závěr pan starosta poděkoval všem hráčkám i divákům za účast na turnaji, za podané výkony i hru bez úrazů a pozval všechny na letní turnaj v malé kopané, který pořádá SK Sahara Vědomic opět v červnu 2013 a také na příští, 6.ročník zimního turnaje v roce 2014.

video reportáž z haly zde

Red

Red