Libochovice – Svatovavřinecká pouť již o víkendu

Tradiční svatovavřinecká pouť se letos koná ve dnech 9. a 10. srpna a je určena hlavně pro rodiny s dětmi.K dispozici je mnoho pouťového zboží, hudba, kolotoče, střelnice a další atrakce, cukrová vata, koláče a perníková srdce. Stánkyjsou umístěny většinou na náměstí, které sousedí se zámkem s krásným parkem.

 

libo pouť

Pouťové atrakce jsou vhodně umístěny na břehu řeky Ohře mezi vzrostlými stromy a tak i v parnu se budete cítit celkem příjemně. V blízkosti atrakcí je také dost stánků s občerstvením. Tradiční svatovavřinecká pouť je rovněž i letos spojená s výstavou drobného hospodářského zvířectva (západní trakt zámku) a výstavou exotického ptactva (zámecké skleníky).

Ve večerních hodinách na nádvoří vystoupí skupina historického šermu se svou šermířskou a ohňovou show. V nádherném prostředí libochovického zámku se uskuteční také dvě večerní představení Williama Shakespearea ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY, a to 8. a 9. 8. 2014. Místo konání: nádvoří státního zámku Libochovice, začátek ve 20 hodin. A lze navštívit i pouťovou tancovačku, třeba v restauraci Pamplona 8. i 9. srpna od 19 hodin!

 

Pouť nejsou ale jen kolotoče, atrakce, stánky… Je to i záležitost duchovní. Každým rokem je v den libochovické pouti v kostele sv. Vavřince na hřbitově sloužena poutní mše svatá. Barokní hřbitovní kostel postavil v letech 1720–1722 roudnický stavitel Petr Pavel Columbani na místě kostela z roku 1601. V roce 1868 byl kostel důkladně opraven. Další velké opravy proběhly na počátku devadesátých let 20. století. Letos se bude poutní mše svatá konat v kostele sv. Vavřince 10. srpna 2014 v 10 hodin. Všichni poutníci jsou upřímně zváni.

Na pouť se návštěvníci i letos mohou vydat Podřipským motoráčkem, který jede v sobotu i v neděli. Odjezd vláčku v 9.07 hodin z Roudnice nad Labem, příjezd do Libochovic v 10.16 hod. Zpět z Libochovic v 15.48 hod., návrat do Roudnice nad Labem v 17.07 hodin.

9584_20130819215845_1

Program

Výstava drobného zvířectva v rámci tradiční pouti – Český svaz chovatelů Libochovice

Výstava exotického ptactva (zámecké skleníky) – Exota Klapý

Dobrodružná Afrika očima hraběte J. J. Herbersteina – Státní zámek 9.8. – 30.9.

/hz/

 

Red

Red