Litoměřice – začala uzavírka křižovatky ulic Kozinova a Čelakovského

 

Dnešní den přináší v Litoměřicích další dvě nová dopravní omezení. Týkají se Kozinovy a Komenského ulice.

K omezení dopravy a k úbytku parkovacích míst dochází počínaje dnešním dnem před pedagogickou školou a Biskupským pivovarem v Komenského ulici. Zahájena zde byla rekonstrukce plynovodu a přípojek. Potrvá do 23. června. Práce probíhají za nepřerušeného obousměrného provozu.

Dále dnes začala úplná uzavírka křižovatky ulic Čelakovského a Kozinova. Potrvá zatím pouze týden, tedy do 30. dubna. I v tomto případě je důvodem rekonstrukce plynovodu, respektive jeho přeložka, aby následně v letních měsících mohlo dojít ve stejném místě k rekonstrukci šachty kanalizace, kdy již však budou ukončeny práce v ulici Na Valech. V té souvislosti došlo ke změně trasy průjezdu autobusů městské hromadné dopravy, přičemž časy odjezdů, příjezdů a místa zastávek zůstaly nezměněny. Vozidla MHD jezdí po tuto dobu ulicí Sokolská a Nerudova.

Na rekonstrukci plynovodu v křižovatce ulic Kozinova a Čelakovského naváže rekonstrukce vodovodu a kanalizace. „Což znamená, že od 2. května do 24. července bude uzavřena část Kozinovy ulice, a to od křižovatky s ulicí Čelakovského až po křižovatku s Nezvalovou ulicí. Provoz vozidel do ulice Čelakovského tak již bude umožněn“ specifikoval vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub.

Rekonstrukce kruhové křižovatky na Českolipské ulici (u Kauflandu) v těchto dnech finišuje. Semafory budou řídit provoz na silnici 1. třídy (I/15) již jen do 3. května, kdy má být provoz plně obnoven.

Do 7. května pak má být ukončena rekonstrukce plynovodních přípojek v Dalimilově ulici. Práce zde probíhají za provozu.

Stavební práce související s rekonstrukcí kanalizace, jejímž výsledkem jsou již řadu dní na několika místech viditelné hluboké výkopy, pak úspěšně probíhají v části ulice Na Valech, dále v Sovově a Palachově ulici.

Odbor dopravy řidiče dále informuje, že 4. (od 7.00 hodin) a 5. května (do 16.00 hodin) bude z důvodu dílčí rekonstrukce uzavřen železniční přejezd Třeboutice x Křešice nacházející se na silnici první druhé třídy 1II/261.

Red

Red