Litoměřicko – Černá kronika

Řádění vandala ukončeno

LITOMĚŘICKO – Nyní čelí obvinění; Platba předem se nevyplatila…

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil pětadvacetiletého Litoměřičana z trestného činu poškození cizí věci. Obviněný v době od měsíce října 2017 do května letošního roku v Litoměřicích a okolí opakovaně škodil. Na základě operativního šetření se podařilo muže vypátrat a jeho řádění ukončit. Za uvedené období způsobil škodu za více než 40 tisíc korun. Pomocí spreje upravil podle svého vzhled fasády na několika domech, komunikaci a chodníku, podařilo se mu také poničit několik mladých stromů či rozbít betonový odpadkový koš. Jako motiv svého jednání uvedl „špatnou náladu“. Podle trestního zákoníku hrozí obviněnému až roční trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Platba předem se nevyplatila

Neznámý prodejce nabízel prostřednictvím internetové inzerce k prodeji kávovar. Na nabídku zareagoval muž z Litoměřic, který po vzájemné emailové komunikaci a upřesnění podmínek zaslal neznámému prodejci platbu na bankovní účet předem. Po zaslání částky 62 tisíc korun s ním „prodejce“ přestal komunikovat a poškozený slíbené zboží ani svou finanční hotovost již neobdržel. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Po neznámém pachateli policisté pátrají.

Pár minut stačilo…

Krádeží věcí z vozidla se nyní zabývají litoměřičtí policisté. Neznámý lapka se zmocnil aktovky ležící v otevřeném zavazadlovém prostoru vozidla zaparkovaného před domem, kdy jeho majitel se vzdálil na několik málo minut. Zloděj si tak nepozorovaně odnesl zavazadlo s obsahem finanční hotovosti, osobních dokladů a mobilního telefonu v hodnotě 9 tisíc korun. Po pachateli krádeže a odcizených věcech policisté pátrají.

Litoměřice, 13. 7. 2018, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

Red

Red