Lovosice navštívilo 350 účastníků národního poháru

Opravdu parnou sobotu zažívali závodníci v karate na Národním poháru žáků v Lovosicích. Shotokan Klub Rajchert SPORT UNION zde uspořádal soutěž pro 350 účastníků z celé republiky.

„Na šesti tatami se bojovalo nejen se soupeři, ale i s neskutečným vedrem. Navíc nájemce restaurace podcenil naší akci a neotevřel občerstvení. Organizátor tak ještě suploval pitný režim a improvizované občerstvení pro 500 přítomných účastníků. Nicméně soutěž byla zdárně ukončena už v 15:30“, glosoval ředitel soutěže J. Rajchert a pokračoval „do soutěže jsme nasadili pouze závodníky kteří v tomto formátu mají šanci na úspěch. Z dvaceti nasazených jsme vytěžili 9 medailí(1-1-7) a tři bodovaná 5.-7. místa. Velkou radost nám udělal sedmiletý tým kata děvčat Vondráková Z., Vondráková I, Pracnová N., které se nezalekly a vybojovaly (v kategorii 7- 10 let ) stříbrnou medaili. Zuzana Vondráková navíc vybojovala v jednotlivkyních stříbro a navíc brala Pohár talenta Májového poháru“.

Stupně vítězů, ve starších žácích kumite do 39kg, obsadili 1. místem Ondřej Hnilička, a s bronzy Kimi Zita a David Froliš. Pouze stříbro jim sebral budějovický Adam Nejedlý.
Výsledky SKR SU: 1. místo O. Hnilička (kumite, 2. místo Z. Vondráková (kata), 3. místa K. Nývltová (kata), kata tým Vondráková/Vondráková/Pracnová, kata tým Zita/Bednář/Polák, kata tým Hrochová/Janů/Čepičková, D. Foriš(kumite), K. Zita(kumite),L. Kovářová(kumite). Bodované 5.- 7. místo I. Vondráková (kata), S. Hrochová(kumite),V. Janů(kumite).

„Další sobotu nás čeká poslední soutěž letní sezóny a my jsme dobře připraveni. Odjíždíme do České Lípy obhajovat svou vedoucí pozici v krajském karate na Krajském poháru. Nasadíme až 50 závodníků do všech kategorií“, uzavřel komentář Rajchert .

Red

Red