Lucarino Dance z DNS Čížkovice se daří

 

Taneční skupina Lucarino Dance z DNS Čížkovice v neděli 24.listopadu ukázala své umění na nejznámějším country, clogging a line dance soutěžním festivalu Pardubická Ryengle .

Mezi další úspěchy taneční skupiny složené výhradně z mentálně postižených tanečníků, uživatelů služeb CSP Litoměřice, Domova Na Svobodě Čížkovice, patří i porotou velmi kladně hodnocené vystoupení na 15.ročníku nejznámějšího country, clogging a line dance soutěžního festivalu Pardubická Ryengle, kterou pořádá taneční skupina Ryengle z Pardubic za výrazné pomoci Města Pardubice, Pardubického kraje, RWE a.s. a dalších sponzorů.

Taneční skupina má za sebou řadu ocenění za taneční výkon na různých soutěžích a festivalech pro zdravotně postižené, ale také 2.místo v country formacích na Team Dance 2011 v Litoměřicích a v roce 2012 na téže soutěži dokonce získala cenu nejvyšší zlatou za country formace. V květnu 2012 byl o skupině natočen Českou televizí krátký šot v pořadu pro zdravotně postižené – Klíč.

Členy skupiny tvoří 3 dívky a 3 chlapci ve věku od 18 do 52 let, pod vedením dvou pracovníků sociálních služeb. Cíl skupiny, dokázat, že zdravotní a mentální postižení není překážkou v tanečním projevu a že skupina obstojí i v konkurenci jiných amatérských skupin se opravdu daří naplňovat, což potvrdila i slova komentátora Pardubické Ryengle, že i když výkon není stoprocentní, dokazují tyto lidičky, že patří mezi dobré tanečníky. Skupina vystupuje i na různých veřejných akcích.

Po loňském oťukávání se na tomto prestižním festivale se skupina přihlásila do kategorie soutěžní Country Line Hlavní. Nastal den D. V pět ráno všechny čekalo vstávání, upravit, najíst a pak dva a půl hodinová cesta do Pardubic, kde v Kulturním centru IDEON již zněla hudba z prostorových zkoušek. Po registraci a zabydlení v šatně hurá na plac, aby si tanečníci trošku vyzkoušeli parket a dokázali se orientovat v tom velikém prostoru. Nervozita tanečníků zvolna stoupala.

Samotná soutěž začala v půl dvanácté kategorií Hlavní Clogging kde soutěžilo 11 choreografií a po nich již ve své kategorii Hlavní Country Line vystupovala skupina Lucarino Dance jako šestá z deseti choreografií. Po chvíli úvodu již zní hudba a tanec se všem povedl předvést bez jediné chybičky.

Za svůj výkon obdrželi zasloužený potlesk a věřte, že potlesk pomalu od 600 diváků již stojí opravdu za to. Jednalo se o kolo postupové, ale samozřejmě, že byli lepší a tak se skupina Lucarino Dance společně s dalšími pěti skupinami do finále nedostala. Ale není proč klát, protože již ten zážitek z vlastní soutěže je velikým oceněním celoroční práce.

Po patnácté hodině odpolední se konal slavnostní nástup k vyhodnocení a zakončení celého festivalu. Při hodnocení kategorie Hlavní Country Line nastalo pro skupinu Lucarino Dance obrovské překvapení. Přesvědčeni, že se nedostali do finále, obdrželi členové skupiny Zvláštní cenu pořadatele Pardubické Ryengle, za výkon, který podali na soutěži a vůbec za jejich celoroční tancování. Vše doprovázeno potleskem naplněného sálu. Bylo to milé a povzbuzující.

 

Pardubická Ryengle 2013 skončila (http://www.ryengle.cz) byla opět úžasná, plná tanečního elánu, dobré country muziky, pořadatelé vše perfektně zvládali, za což jim patří veliký dík. Ostatně okolo 800 tanečníků a diváků hovoří ve prospěch této krásné akce. A skupina Lucarino dance? (www.lucarinodance.cz) Tu čeká ještě vystoupení na festivale Nesem Vám Vánoce, který pořádá JP a Bema Production 12 prosince od deseti hodin dopoledne v divadle Korunní v Praze.

Red

Red