Na pouť do Libochovic historickým motoráčkem

Historický motoráček je připraven vás zavést na již tradiční libochovickou Svatovavřineckou pouť.

středohorský motoráček

Svatovavřinecká pouť se koná ve dnech 10. a 11. srpna 2013. Podřipský motoráček vyjíždí jako každý prázdninový víkend v sobotu ze Štětí, resp. Hněvic v 8,45, dále pokračuje do Roudnice nad Labem, odkud vyráží v 9,13 přes Kleneč, Vražkov, Straškov, Račiněves, Charvatce, Mšené-lázně, Martiněves, Vrbku a Budyni nad Ohří do Libochovic. Zde je motoráček v 10,16. Unikátem je, že na této trase je možné se svést pouze motoráčkem, běžně tudy vlaky neprojíždí.

Během jízdy je součástí motoráčku přívěsný vůz Bixeum, který nabízí drobné občerstvení v podobě nápojů, točeného piva a drobných pochutin. Bixeum je zároveň odpočivným místem, kde mohou cestující shlédnout historii železnice na Podřipsku a načerpat inspiraci na další výlety. Nově je také připravena akce pro děti, které mohou během jízdy namalovat obrázek a zařadit se do soutěže o zajímavé ceny.

Za každý namalovaný nebo vybarvený obrázek dostane každý malý malíř sladkou odměnu ihned v motoráčku, u obsluhy občerstvení. Zpět z pouti je možné využít běžné vlakové nebo autobusové spoje.

Kompletní jízdní řád naleznete na www.stredohori-podripsko.cz

Red

Red