Od příštího školního roku by mohla jídelna vařit o 300 obědů více

 

LOVOSICE – Lovosická jídelna by mohla od září vařit až 1.800 jídel denně. S navýšením souhlasí jak Krajská hygienická stanice, tak stavební úřad Lovosice. V současné době probíhá schvalovací proces Krajského úřadu o změnu zápisu v Rejstříku škol a školských zařízení.

„V současné době vaříme zhruba 1.500 jídel denně. Je to maximum, které nám náš zřizovatel povolil. Mohli bychom ale uspokojit ještě více zákazníků. Zájem o naše služby ze strany veřejnosti totiž stále stoupá, proto jsme se také rozhodli požádat město o navýšení kapacity,“ uvedla paní Jana Dreieckerová, vedoucí Centrální školní jídelny Lovosice. „Jsem moc rád, že se jídelně daří přilákat nové strávníky. Má za sebou významný úspěch v podobě certifikátu „Zdravá školní jídelna“ nebo projektů jako byly Den Thajské a Norské kuchyně. Žádosti jsme rádi vyhověli,“ sdělil Milan Dian, starosta města.

K navýšení počtu jídel přispělo především to, že jídelna v loňském roce zakoupila nový konvektomat, který zefektivnil práci kuchařek a umožňuje vařit více jídel najednou. Jeho maximální možná kapacita je až 300 porcí.

V jídelně je možné zakoupit jídlo i bez předchozího objednání. Jeden oběd stojí 68,- korun. Po předchozím přihlášení a složení zálohy strávník zaplatí za kompletní menu obsahující polévku, hlavní jídlo a většinou také salát, zákusek nebo ovoce 62,- korun.

Red

Red