Pane MANDELO děkujeme!!

Odkaz Mandely je pro celý svět  jasný. Proto také jeho hodnoty mimo jiné ocenilo OSN, které se usneslo na tom, že se 18. červenec oficiálně stal Mezinárodním dnem Nelsona Mandely.

mandela-prisonTento den není  pouhou oslavou života s odkazem Nelsona Mandely. Je to především celosvětový svátek uvádějící jeho životní dílo do nového století a měnící svět k lepšímu. Mezinárodní den Nelsona Mandely nabádá k převzetí Madibových hodnot a ctění jeho odkazu prostřednictvím aktu laskavosti. Ať již jste jednotlivec, společnost, nezisková organizace, nebo ve státních službách, vše co musíte udělat 18. července, je věnovat 67 minut Vašeho času něčemu pozitivnímu dle Vašich schopností.

Nelson Mandela obětoval 67 let svého života boji za lidská práva

Zpráva o skonu Nelsona Mandely není pro ty z nás, kteří se zajímáme o dění nikterak překvapivá. Nelson Mandela byl 8. června 2013 hospitalizován kvůli plicní infekci. Koncem června byl jeho stav natolik vážný, že se očekávalo oznámení o jeho úmrtí, z tohoto stavu se však začal postupně zotavovat. Z nemocnice byl propuštěn na začátku září, ovšem jeho stav byl ale nadále kritický. Další měsíce strávil ve svém domě v Johannesburgu. Nemoci nicméně nakonec podlehl a 5. prosince 2013 zemřel

Děkujeme Vám  Nelsone za Váš odkaz pro nás a pro svět.

 

Red

Red