Proběhly dvě spojené výstavy Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech.

Start výstavní sezóny na litoměřickém výstavišti v srdci Ústeckého kraje doprovázela zpočátku velká nepřízeň počasí. V pátek dokonce celý den intenzivně pršelo. O víkendu se pak počasí umoudřilo a návštěvníci si tak mohli za svitu sluníčka užívat příjemné atmosféry.

Výstavy proběhly ve dnech od 5. 4. 2017 do 9. 4. 2017, i přes silnou negativní mediální kampaň na začátku roku byla zlomena hranice 30.000 návštěvníků.

Slavnostní zahájení proběhlo hned první den výstavy, kdy organizátoři akce, představitelé kraje, zástupci Města Litoměřice, kubánský velvyslanec a litoměřický biskup přípitkem popřáli výstavní sezóně v Litoměřicích úspěch.

Další komplikací, která poznamená jistě nejen naše výstaviště, bylo v zavedení EET. Počet vystavovatelů totiž díky tomu nepřesáhl loňskou skutečnost. Přesto se nám podařilo areál důstojně zaplnit. Celkový počet prodejců/vystavovatelů byl 343x, z čehož více jak 10% bylo nových a 5% zahraničních. Na venkovní ploše obsadili prodejci plochu o rozloze více jak 2800m2, na vnitřní ploše pak 1500m2.“ uvedla Bc. Michaela Mokrá

Na všechny dny byl připraven bohatý kulturní program nazvaný jako VELIKONOČNÍ MUZIKÁLOVÁ NADÍLKA. Každý den vystoupili na pódiu interpreti ze známého muzikálu – ve středu to byl Hříšný tanec, ve čtvrtek Mamma Mia, v pátek Děti ráje, v sobotu Pomáda a v neděli jsme pak vše zopakovali v podobě Muzikálového koktejlu.

V tuto chvíli se uklízí areál a hned se začne chystat na další akci, kterou je oblíbený Autosalon na Zahradě Čech (12. – 14. 5. 2017).

Děkujeme všem vystavovatelů, prodejcům a návštěvníkům a těšíme na další akci.

Red

Red