Roudnice – Nemocnice nemusí platit pokutu

Zásadní obrat v kauze milionové pokuty pro Podřipskou nemocnici s poliklinikou se odehrál na středečním (4.6.2014) zasedání zastupitelstva města Roudnice nad Labem.

Kromě Vladimíra Vlka a Libora Světa ostatní přítomní zastupitelé revokovali předchozí usnesení. Když v březnu 2014 zastupitelé schválili udělení milionové pokuty roudnické nemocnici, následovala slovní přestřelka mezi navrhovatelem Vladimírem Vlkem a vedením špitálu. Pár dní poté radní města jednali o tom, že by usnesení revokovali. Nakonec tak učinilo červnové zastupitelstvo. Návrh pro zrušení požadavku vyžadovat od nemocnice pokutu přednesl starosta Vladimír Urban, který na zastupitelstvu revokaci odůvodnil.

Na podporu revokace usnesení o udělení pokuty a tím její zrušení vystoupili, mimo starosty, také zastupitelé Chocholatá, Maleček, Děžínský. Poté byla z časových důvodů diskuze ukončena. Celkem pro revokaci hlasovali všichni přítomní zastupitelé kromě dvou – Libora Světa a Vladimíra Vlka. Ten na zastupitelstvu přesvědčoval ostatní, aby pokuta byla nemocnici udělena. Pracovníci Roudnické nemocnice považují toto zrušení pokuty za naprosto správné a cítíme toto rozhodnutí jako dobrý krok ve spolupráci mezi nemocnicí a představiteli města.

Red

Red