SDH Brozany – Podřipská hasičská liga

V sobotu 5.9. u nás proběhl závod v požárním útoku, který byl letošním posledním závodem zařazeným do Podřipské hasičské ligy. Zúčastnilo se ho celkem 41 týmů, z toho 13 mužských, 9 ženských, 9 starších žáků a 10 mladších žáků z okolních i vzdálenějších obcí.

Přípravy začaly již v pátek, kdy bylo potřeba odvozit stany, základny, káď a další nezbytnosti do víceúčelového areálu. V sobotu jsme se sešli v ranních hodinách, roztopili udírnu a připravili trať pro soutěžící týmy. Po osmé hodině začaly přijíždět první sbory a o hodinu později již startovalo první družstvo mužů.Po celý den zde panovala velice soutěživá atmosféra, přeci jen se jednalo o poslední závod ligy a pohled do bodové tabulky sliboval drama až do konce.

Naši muži hájili třetí místo v kategorii TOP před o bod dotírajícím týmem z obce Hrobce a o pět bodů před Chloumkem. Na naše kluky tak dolehla nervozita a po útoku plném chyb se časomíra zastavila až na čase 21:10. Chlapi z Chloumku ovšem také nepředvedli svůj nejlepší výkon, a tak už jen zbývalo, s čím se vytasí borci z Hrobců, kteří běželi až mezi posledními. Jejich krásně rozběhnutý útok ovšem přerušila neuvěřitelná smůla v podobě prasklé hadice a my jsme si tak ke svému neuvěření čtvrtým místem v závodě uhájili třetí místo v celkovém pořadí. V naprosto opačné situaci jsme se nacházeli v kategorii ŘÍP, kde je trať o jednu hadici zkrácena a muži tak běží pouze na 2B stejně jako ženy. Zde nám chyběl pouhý jeden jediný bod na druhé místo, které hájili kluci z pražských Horních Měcholup. Jelikož už jsme měli minimálně třetí místo jisté, rozhodli jsme se do toho jít tzv. vabank.

Téměř vše se povedlo jak mělo a s časem 16:14 jsme si zlepšili náš osobní rekord. Na prvním terči svítilo dokonce 15:49. Bohužel se podobně dokázali vyhecovat i borci z Horních Měcholup a s časem 16:06 si své druhé místo vzápětí vzali zpět. V kategorii TOP i ŘÍP muži bral první místo tým SDH Předonín „B“, který tak letos potvrdil výbornou formu a zaslouženě tak patří k nejlepším z okolních týmů. V kategorii TOP ženy zvítězily holky z Dřemčic, kterým ovšem ani to na celkové prvenství nestačilo a celkovými vítězkami letošního ročníku v kategorii TOP ženy se staly Jarmily Černuc, které si sem k nám sebou v sobotu přivezly i svůj početný fanklub. V kategorii ŘÍP ženy vyhrály Hrobce „H“ a celkové první místo uhájily Dřemčice.Na rozdíl od mužů mohli být naprosto v klidu naši starší žáci. Ti si totiž svými fenomenálními výkony v průběhu celé sezony zajistili celkové prvenství již před posledním závodem v Brozanech. Díky svému nedostižnému náskoku v bodové tabulce si tak na domácí půdě mohli dovolit malý experiment.

Ten spočíval v zapůjčení nadupané a pekelně rychlé mašiny od Svišťů z Nových Dvorů, kteří jsou našim spřáteleným týmem. Velmi povedený útok zakončený časem 18:01 nenechal nikoho na pochybách, kdo je tady letos pánem a stačil opět na první místo. Velmi sympatickým výkonem se blýskli i naši konkurenti ze Hřebče a skončili druzí. V mladších žácích zvítězili hroběčtí, kteří tak potvrdili své vítězství i celkově. Celý závod proběhl v duchu fair play a naštěstí nedošlo k žádným újmám a úrazům, což je vždy to nejdůležitější. I přes proměnlivé počasí byla vysoká účast jak soutěžících, tak diváků a za to jim velice děkujeme.

Věříme, že si průběh závodů užili všichni přítomní, bylo na co se dívat a že se zde na podřipské lize sejdeme příští rok minimálně ve stejném počtu.Další hasičská sobota, která se vydařila a která nám přinesla několik medailí do sbírky je tedy za námi. V letošním roce nás čeká ještě branný závod dětí a mládeže, který se uskuteční 26.09. na Kolibě, a hasičský srandamatch, tzv. Boháček cup 27.09. v Nových Dvorech, který je takovou třešničkou na dortu hasičské sezony a všichni si při něm každoročně užijí spousty legrace a na který Vás také srdečně zveme. ????????http://jsdhbrozany.cz/?p=1069+ 10

Red

Red