ve Štětí bude 5.ročník výstavy oříšků

Základní kynologická organizace ve Štětí se připravuje na 5.ročník výstavy voříšků a psů bez PP „Štětský voříšek a Den dětí s hafany“. Akce se bude konat 25.5.2013 od 8.00 hod v areálu kynologického cvičiště ve Štětí.

Podle Aleny Doležalové se bude soutěžit  v 11 kategoriích podle pohlaví,výšky a věku pejsků.Další dvě kategorie jsou určeny dětem a jejich čtyřnohým kamarádům.O zábavu dětí se v dětském koutku budou starat členové turistického oddílu „Tuláci“ ze Štětí. Děti čeká spousta soutěží o ceny, skákací hrad a další atrakce. Pro dospělé návštěvníky bude připraveno „Kolo štěstí“,ve kterém mohou získat pěkné ceny a jehož celý výtěžek bude věnován vybraným psím útulkům.

Vloni  podělili kynologové za Štětí útulek LESAN z Kralup n.Vltavou a OS Naděje pro čtyři packy z Čerčan.

Útulkáče zvou na akci každoročně a pejskové, mnohdy se smutným osudem se v konkurenci ostatních rozhodně neztratí. 

Předchozích ročníků se v průměru účastnilo kolem 65 pejsků z celé republiky. S některými chlupáči se setkávají pravidelně, jsou jejich stálými hosty. Velkou radost měli v r. 2011, když pejsek AKIM z útulku v Ústí nad Labem našel na „Voříškiádě“ svoji novou rodinu.

Pořadatelé všechny srdečně zvou do Štětí.

Bližší informace najdete na webových stránkách www.zko.stetiHYPERLINK „http://www.zko.steti@seznam.cz/“@HYPERLINK „http://www.zko.steti@seznam.cz/“seznam.cz

redakčně upraveno

autor: Alena Doležalová , ZKO Štětí

Red

Red