Šluknovská škola připravila den plný zážitků

Šluknov – 15. 12. 2017. Speciální zážitkový den připravili učitelé a studenti šluknovské střední školy pro žáky základních škol a veřejnost.

Projekt proběhl v rámci dne otevřených dveří a na zájemce čekalo spoustu nevšedních aktivit. Počínaje střelbou, přes lezeckou stěnu, práci s lesnickou technikou, ochutnávku pokrmů až po sebeobranu a mnoho dalšího. Žáci z každého oboru lesnické a odborné školy připravili praktickou ukázku toho, čím je obor charakterizován a čím je specifický.
„Děkuji. Ano to je jediné slovo, které mne napadá, vážení návštěvníci. Myslím tím žáky základních škol, rodiče, či zvídavé lidičky, kteří navštívili naší školu. Bylo vás ke třem stům a to nás opravdu mile překvapilo,“ okomentoval projekt ředitel školy Rudolf Sochor.
Ti, jež prošli školními dveřmi, potvrdili, že se setkali s osobním přístupem, takřka rodinného typu, čímž je střední škola ve Šluknově vyhlášená a vyhledávaná. V současné době nabízí škálu různých oborů, přičemž stěžejní jsou čtyři větve. Lesnická, bezpečnostně právní, pečovatelská (sociální) a gastronomická. Každý si může vybrat podle svého přání a realizovat své sny o budoucím profesním uplatnění.

„Nyní si plně vychutnáme vánoční svátky, ale již pro vás připravujeme naše tradiční přijímačky nanečisto. První termín bude již v lednu. Přijďte ověřit své znalosti a my vám pomůžeme se zvládnutím přijímacích testů,“ uzavřel ředitel Sochor a dodal, že pro vypsané termíny stačí sledovat webové stránky školy.


Kontaktní osoba
David Hlinka, odborný učitel, e: hlinka@lesnicka-skola.cz, t: 775 922 496

Red

Red