ŠTĚDRÝ DEN V LISTOPADU

Tisková zpráva – Hearth.net

ŠTĚDRÝ DEN V LISTOPADU

Praha, 6. 11. 2014 Může dávání a pomáhání ostatním vést ke šťastnému životu nebo dnes patří už jen do pohádek? To se dozvědí návštěvníci akce Štědrost spojuje, která se uskuteční v sobotu 15. 11. od 14:00 v roudnickém Kulturním domě Říp. Malé i velké čeká hudební pohádka Světýlka radosti a povídání se zajímavými hosty. Vstup na akci je pochopitelně zdarma.

Štědrá sociální síť Hearth.net společně s Centrem Matýsek, Centrem D8 a KZM Roudnice nad Labem přichystali návštěvníkům na třetí listopadovou sobotu doslova štědrý program.

Světýlka radosti_Skřítek Vítek (1) Hlavním bodem programu bude od 14:00 hodin divadelní pohádka Světýlka radosti, která vznikla speciálně pro tuto příležitost. O čem bude? O štědrosti a radosti. Dan s Rozárkou se jednoho dne ocitnou v pohádkovém světě, kde se dějí věci! Veškerý život tam určují kamínky, za kterými se všichni ženou. Kamínky ovlivňují vztahy mezi zvířátky a nejen je. Dan s Rozárkou ale objeví, že mohou ostatním dělat radost i bez kamínků, a tak postupně rozsvěcují jedno světélko radosti za druhým.

Pohádku připravil pražský divadelní soubor Divadlo Kukadlo. V hlavních rolích diváci uvidí Daniela Krejčíka a Rozitu Erbanovou, která se současně ujala role režisérky. Hned v několika rolích najednou se představí Šárka Polcarová a Jeremiáš Polcar. Hlasy zvířecím postavám propůjčili známí herci v čele s Jitkou Molavcovou, Václavem Vydrou nebo Pavlem Tesařem.

 

Po pohádce se děti podívají do zákulisí pohádky, zatímco na dospěléčeká vyprávění lidí, kteří takovou pohádku už dost možná dávno žijí. Vystoupí Svatka Jirmusová z občanského sdružení Trhni se, která do projektu věnovala omalovánky a komiksy pro děti. Roudničtí ji mohou znát také jako zakladatelku farmářských trhů. Příběhy z volnočasového Centra Hláska připojí paní farářka Lenka Selčanová. O tom, jak vznikl projekt Čtení dětem jako dar, poví Zdenka Eidkumová a Lucie Šafránková se připojí s historkami z nadace založené s láskou – Nadace With Love. Co člověku bere a dává dobrovolničení u dětí se návštěvníci dozví od Bohdany Temelové z NZDM KECKA.Jsme opravdu nadšeni z dosavadních reakcí publika,“ říká Jan Dolínek z Hearth.net. „Na generálce pohádky v Praze i na premiéře v Mnichově Hradišti bylo vidět, že si pohádku užívali opravdu všichni – ti úplně nejmenší diváci i jejich rodiče. A na základní škole v Náchodě se herci dokonce od dětí dočkali spontánních ovací ve stoje,“ dodává s úsměvem Jan Dolínek.

Světýlka radosti_Kořínkovi a světýlko (1)

Na závěr se představí Hearth.net – štědrá sociální síť, kde si lidé vzájemně poskytují dary a plní si přání. Od legračních maličkostí až po velké věci, zkušenosti i životní moudrost. Co lidi baví a naplňuje, posílají dál, a to, co naopak potřebují, se jim vrací od druhých.

Vstupné je v rámci hesla „štědrost spojuje“ pro všechny zdarma.

Na webu setkani.hearth.net, si již nyní mohou zájemci stáhnout písničky z pohádky, omalovánky nebo komiksy pro děti.

 

 

 

 

Více informací s láskou a darem poskytne:

Jitka Pouzarová

tel.: 603 978 060

jitka.pouzarova@adato.cz

 

 

 

Red

Red