Štětsko – Loupežník Štětka zahájil sezonu

 

Tradičně na konci dubna zahájil turistickou sezonu regionu Štětsko bájný lapka z lesů regionu Štětska, loupežník Štětka. Pro návštěvníky si připravil řadu novinek, které představil při otevření sezony v neděli 24. dubna v 10 hodin ve vesničce Stračí, zhruba dva kilometry od Štětí. Na návštěvníky akce čekalo kromě jiného i přepadení loupežnickou bandou, soutěž o zajímavé ceny a lesácké pohoštění u ohně.

A jaké novinky tedy čekají nadšence do pěší nebo cykloturistiky? Loupežník si pro ně se svou skupinou připravil soutěž „O zlatý kompas loupežníka Štětky“. Hra pro celou rodinu ukáže nejen zajímavá místa regionu, ale i soutěživou formou naučí orientaci v krajině a další záležitosti spojené právě s turistikou.

P9220212 Nadšenci do geocachingu se mohou těšit na pokračování loupežnického geoputování. Opět je pro ně připraven loupežnický geopas, i když tentokrát v trochu jiné podobě. Hledat se bude loupežnický poklad zašifrovaný do tajných kódů. Obě soutěže představil samotný loupežník v neděli při slavnostním zahájení sezony.

Za zmínku stojí i nově vybudované interaktivní prvky na trase naučného putování. Přímo na hřišti ve Stračí se mohou malí i velcí porovnat a poměřit s lesní zvěří ve skoku do dálky. Na zrenovované „Panské cestě“ vedoucí z Liběchova do Brocna si mohou návštěvníci vyzkoušet dřevěné Bludiště. Novou tvář dostaly i „starší“ interaktivní prvky na kopci Špičák a u loupežnické jeskyně Mordloch.

Red

Red