Tipy na prázdninové výlety Středohoří-Podřipsko

OLYMPUS DIGITAL CAMERAČeské středohoří je krásná a turisticky oblíbená oblast při řece Labi. Ta dělí České středohoří na dvě části: Milešovské středohoří s nejvyšším vrcholem celé oblasti (Milešovka, 837 m n.m.) a naopak Verneřické středohoří s nejnižším bodem celé oblasti (hladina Labe v Děčíně, 122 m n.m.). Tento výškový rozdíl je určitě dobrou výzvou pro každého našeho návštěvníka. Co u nás můžete o letošních prázdninách vidět a zažít Vám ve stručnosti nabízí následující článek.

Tipy na prázdninové výlety s destinací České středohoří aneb: Pojeďte s námi na výlety v regionu České středohoří a Podřipsko…

 • Za nejvyšším vrcholem Českého středohoří
  Začneme výletem na Milešovku. Od letošního května nabízí nové zázemí pro turisty. Zázemí je otevřeno denně od 9 do 16. Zvolíme-li si pro výlet na Milešovku sobotní den, můžeme využít Středohorského motoráčku, kterým se dopravíme z Litoměřic do Lovosic. V Lovosicích se napojíme na zelenou turistickou značku a vydáme se směrem Malé Žernoseky do Opárenského údolí, odkud nás povede modrá trasa.
 • Motoráčkem nejen pod Říp
  Podřipský a Středohorský motoráček nabízí řadu zastavení. Jedná se o sobotní trasy Podřipského motoráčku; Hněvice (Štětí) – Roudnice n. L. – Libochovice – Litoměřice a sobotní trasy Středohorského motoráčku se směrem Lovosice – Most a zpět. Neděle obnáší trasu Litoměřice – Roudnice n. L. – Hněvice (Štětí). Součástí obou motoráčků je přívěsný vůz Bixeum, který nabízí cestujícím drobné občerstvení.
 • Na kole po Labské stezce
  Pro milovníky cyklistiky se nabízí Labská stezka, která v loňském roce doznala změn ve formě vybudování nových úseků. Veškeré aktuální informace o stezce naleznete na ceskestredohori.info.
 • Cyklobusem pod Bukovou horu i do Doks
  U cyklistiky a turistiky ještě zůstaneme, a to s nabídkou Cyklobusu i pro pěší do Českého středohoří a Kokořínska. Cyklobus i pro pěší se těší oblibě již několik let. Je určen nejen pro cykloturisty, ale také pro pěší. Vyrazit můžete do oblastí Mukařov, Kletečná, Štětí, Doksy a dalších.
 • Něco pro milovníky historie
  Pro milovníky historie můžeme doporučit návštěvu památek či přírodních zajímavostí. Z webu ceskestredohori.info vybíráme Litoměřice a jeho expozici s názvem Důl Richard v proměnách času. A z perly severu – města Litoměřic, se přesuneme do Roudnice nad Labem. Zde se nabízí návštěva románského hradu, který během úterý až neděle nabízí prohlídky s ochutnávkami vín, nebo můžeme navštívit hned kousek vzdálený Lobkowiczký zámek.

Další turistické cíle a výlety po Českém středohoří naleznete na portálech cestovního ruchu www.ceskestredohori.info nebo na www.stredohori-podripsko.cz, kde naleznete také jízdní řády motoráčků i cyklobusu. Děčínskou oblastí Českého středohoří (Verneřicko a okolí) Vás provede také děčínský turistický infoportál www.iDecin.cz.

Red

Red