Ústecký kraj si připomněl 73. výročí ukončení 2. světové války

Je tomu již 73 let, co v Evropě skončila 2. světová válka kapitulací Německa. U pomníku vojáků Rudé armády v Městských sadech v Ústí nad Labem se ve středu 9. května konal za účasti představitelů Ústeckého kraje, města a dalších osobností pietní akt u příležitosti výročí osvobození Československa v roce 1945 od fašismu.

Uctění památky padlých ve druhé světové válce se zúčastnila kromě členů Armády ČR, policie nebo hasičského záchranného sboru například primátorka města Ústí nad Labem Věra Nechybová, generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Nikolaevič Ledeněv či hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Touto cestou bych chtěl vzpomenout a vyjádřit hold těm, kteří se zasadili o osvobození naší země,“ uvedl při svém proslovu hejtman.

Bylo by lehkomyslné spoléhat se na to, že tak či onak se nás n ějaký lokální nebo dokonce globální konflikt nikdy nedotkne. Musíme být připraveni a my všichni jako občané bychom si měli každý sám sobě položit otázku, zda ve chvíli, kdy to bude potřeba, dokážeme obstát jako ti, jejichž památku si na tomto místě připomínáme“, zdůraznila primátorka krajského města Věra Nechybová.

01
Pietního aktu se zúčast nila řada významných osobností.

2
Mimo jiné také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Dále krajští zastupitelé: Jitka Sachetová, Dominik Hanko a Jaroslav Dubský (zcela vlevo).

03

04

05
Proslov hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

06
Generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Nikolaevič Ledeněv.

07
Stanislav Domorák, šéf Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem.

08

09
Generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Nikolaevič Ledeněv přinesl hejtmanovi knihu.

 

Red

Red