Úvodník MEMORIAL AIR SHOW 2013

vampire-wz507-sywellV roce 2011 jsme oslavili 20.výročí vzniku akce Memorial Air Show, která se poprvé uskutečnila v roce 1991 jako poděkování našim válečným letcům. Měla velký společenský význam a podílela se na morální rehabilitaci našich válečných veteránů, kteří byli tehdejším režimem vyřazeni ze společnosti. Za celou dobu konání se jako jedinné letecké akce v naší republice 4x zúčastnila hlava státu. V roce 2009 jsme zde předávali předsednictví EU a otevřeli schengenské nebe pro volné létání bez nutnosti podávání letových plánů. Podařilo se nám to zajistit mezi státy Česká republika, Německo, Polsko, Slovensko a Rakousko. Bohužel nově předsedající stat nedotáhl tuto myšlenku do cíle a tak je tato možnost využívána pouze mezi těmito pěti státy. Za tento čin nám bylo uděleno vysoké ocenění od Světové letecké federace FAI v  roce 2012 v turecké Antalyi.

Letošní ročník se koná pod záštitou ministra dopravy a je věnován

90.výročí vzniku Československých aerolinii.

Letový program bude již tradičně postaven na vystoupení historických letounů, současné vojenské letecké technice a špičkových akrobtických vystoupení sportovních letadel. Společenská část akce bude v duchu oslav vzniku Československých aerolinií.

Vážení přátelé, dovolte mi, abych Vám jménem organizačního týmu z celého srdce poděkoval za Vaši účast na tomto projektu  a věřte, že bez Vaší pomoci by se nedal vůbec uskutečnit.

Vlasta Dvořák

Více zde: http://memorialairshow.webnode.cz/products/uvodnik-rocniku-2013/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Red

Red