ÚZSVM prodal auta až na popáté

Zaměstnancům ÚZSVM, odboru Odloučené pracoviště Litoměřice (Územní pracoviště Ústí nad Labem), se až v pátém kole výběrového řízení podařilo prodat dva starší osobní automobily zahraniční výroby. Do státní pokladny tak poputuje přes 80 tisíc korun.
V prvním případě se jednalo o pětidveřový vůz značky Peugeot 206 modré metalické barvy, vyrobený v roce 2001. Na jeho karoserii se vyskytovaly drobné škrábance, chyběly k němu klíče a vůz nebyl v provozu od roku 2007. Nový majitel za něj nabídl 21 tisíc korun.
Druhé vozidlo bylo modré pětidveřové VOLVO S 40 1,9 D z roku 2003. Automobil měl poškozený pravý nárazník, hloubkově poškrábaný lak a naposledy byl používán v roce 2008. Vítězem výběrového řízení se stal kupec s nabídkou 61 tisíc korun.
ÚZSVM byl pověřen správou obou vozů Policií ČR, Útvarem odhalování korupce a finanční kriminality. Oba automobily byly zajištěny podle zákona č. 279/2003 Sb. o výkonu zajištění majetku a věcí v trestním řízení. Finanční prostředky získané prodejem budou až do doby pravomocného rozhodnutí soudu uloženy do úschovy soudu, čímž se zabrání dalšímu snižování hodnoty zajištěného majetku.
Red

Red