Velikonoční jarmark v hradu zaznamenal rekordní návštěvnost

 

Davy lidí proudily po celý sobotní den do litoměřického hradu. Konal se zde totiž 5. ročník Velikonočního jarmarku řemesel a dovedností.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Prodejci na čtyřech desítkách stánků nabízeli nejrozmanitější sortiment – od tradičního zboží, jako jsou kraslice, perníčky, pletené košíky, polštářky nebo prostírání s velikonoční tematikou, vazby květin symbolizujících příchod jara, až po ručně vyráběné ozdoby, šperky, hedvábné šátky apod. Nechyběly ani regionální produkty, prodej vín apod. Děti měly radost, když si v tvořivé dílně mohly vlastnoručně nazdobit velikonoční vajíčko nebo si uplést pomlázku. Zpestřením na nádvoří hradu byl historický dřevěný kolotoč na ruční pohon nebo historická střelnice.

Velké pozornosti návštěvníků se těšila vystoupení dětí Základní umělecké školy Litoměřice, ale i pohádka Sváťova dividla.

Letošní 5. ročník nepochybně zaznamenal rekordní návštěvnost. „Vstup nebyl zpoplatněn, ale troufám si odhadnout, že letos dorazilo kolem 1500 návštěvníků, což nás velmi těší,“ uvedla Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které je pořadatelem akce

KONTAKTY

Tiskovou zprávu připravila Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Centrum cestovního ruchu Litoměřice, p.o.

Adresa: Mírové náměstí 16/8A, 412 01 Litoměřice

Telefon: +420 416 916 100

info@litomerice.cz

www.litomerice-info.cz

Hrad Litoměřice, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice

www.hradlitomerice.cz

Red

Red