Venkovní fitness a workoutové hřiště na Osmičce jsou dokončená

LOVOSICE – Venkovní fitness a workoutové hřiště na Osmičce jsou dokončená. V úterý 22. listopadu proběhlo předání stavby.

Pro fitness hřiště byla zvolena sestava venkovního nářadí „Florida“ v podobě různých bradel, hrazd a posilovacích pomůcek. Hřiště je také vybaveno certifikovanou bezpečnostní gumovou dopadovou plochou. Rehabilitační a relaxační park je určen především pro seniory. Jeho součástí je například masážní zařízení, pomůcka pro procvičování ramen a pasu nebo různá šlapadla. Součástí mini areálu je i hřiště na pétanque. Vše doplňuje nový městský mobiliář.

Smutnou skutečností bohužel je, že hřiště nebylo ještě ani předáno investorovi do užívání a již ho poničili vandalové. Stalo se tak v noci z pondělí na úterý 22. listopadu. Poničeny byly části dopadové plochy, na hřišti se našlo množství střepů a lahví od alkoholu. Téměř všechny herní prvky byly zašpiněné od bahna. „Hřiště v našem městě jsou neustálým terčem vandalů. Za letošní sezónu jejich řádění neuniklo ani jedno. Workoutové hřiště stálo nemalé finanční prostředky, celkem to bylo téměř 680 tisíc korun a je ostuda, že nový mobiliář nevydrží ani den. Městská policie již v minulosti dostala příkaz, aby se na hřiště zaměřila. Zvažujeme také rozšíření kamerového systému města v lokalitách, kde se hřiště nacházejí,“ uvedl místostarosta města Vladimír Šuma.

Poděkování patří společnostem RESPECT a.s., Glanzstoff Bohemia s.r.o a Mondelez CR Biscuit Production s.r.o., které na komplex hřišť přispěly finančním darem. Hřiště bude slavnostně otevřeno v jarních měsících příštího roku.

Na jaře budou ještě provedeny drobné terénní úpravy a dosev trávy.

Kocánková Ivana

Red

Red