Víkend plný netradičních sportů přilákal do Labe arény Ústeckého kraje desítky zájemců

Parkour Night, Slovanské hry a bojové umění podle A. Karimova (Systema Sibiřský kozák) ovládly v uplynulém víkendu Labe arénu Ústeckého kraje ve Štětí. Na rozdíl od bojového umění sibiřských kozáků, které se zde prezentovalo poprvé, je parkour ve Štětí již zaběhnutou aktivitou s vlastním sportovním oddílem. Bez nadsázky tak lze říct, že Labe aréna se stává jedním z parkourových center v ČR, o čemž svědčí i vysoký zájem účastníků.

Slovanské hry vedli čeští, certifikovaní instruktoři. Účastníci měli možnost posílit prostřednictvím her zdravou cílevědomost, odvahu, sebedůvěru, radost, kolektivní spolupráci, sílu a zdravý tělesný i mentální vývoj. Pomocí metodiky Empower The Child byl vytvořen hravý prostor a situace, které zmíněné vlastnosti u dětí i dospělých stimulují,“ uvedl instruktor Petr Bartůněk.

V nedělních odpoledních hodinách proběhl seminář slovanského bojového umění Systema Sibiřský kozák pro mládež a dospělé, pod vedením certifikovaného instruktora System Sibiřský kozák, Petra Bozděcha. Účastníci pracovali s biomechanickým pohybem těla, s principem vlny a dalšími zákony našeho vesmíru, které jsou obsaženy ve všech bojových uměních. Seminář pomohl nalézt účastníkům nový pohled na náš svět, život i boj.

Velmi atraktivní víkendovou částí byl Parkour Night za účasti vrcholových parkouristů ze skupiny USC Parkour z Jihlavy, kteří do Labe arény zavítali již podruhé a určitě ne naposledy. Na pravidelné úterní a páteční tréninky v parkouru pořádané TJ KVS Štětí v Labe aréně navazují obdobné workshopy se známými a úspěšnými parkourisy. To vše přispívá k rostoucí popularitě tohoto poměrně netradičního sportu ve Štětí a okolí. Aktivity a plánované akce parkour týmu ve Štětí můžete sledovat na facebookových stránkách TJ KVS Štětí.

Parkour Night, Slovanské hry a Systema Sibiřský kozák proběhly v Labe aréně Ústeckého kraje v sobotu 15. a v neděli 16. února 2020. Kromě pohybových aktivit pro děti i jejich rodiče byl připraven i další doprovodný program včetně kina s popcornem, přespávání v Labe aréně a samozřejmě i dobré jídlo s pitným režimem.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a Školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Více informací na www.labearena.cz

Red

Red