Vinařský hrozen potvrdil kvalitu vín z regionu

 

Medaile hejtmana Ústeckého kraje předala u příležitosti soutěžní výstavy vín Vinařský hrozen v Litoměřicích hned dvěma zasloužilým vinařům krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová

Medaili si z překrásných prostor litoměřického Hradu odnesli Vladimír Šuhájek a Jan Podrábský. Prvně jmenovaný se vínu věnuje dlouhých padesát let. Vedle práce v Klášterních vinných sklepích Litoměřice je členem národní komise expertů pro hodnocení révových vín. Jan Podrábský je dnes ředitelem vinařství v Roudnici nad Labem, aktivně pracuje v předsednictvu Cechu českých vinařů a je členem zatřiďovací komise znalců vín při České zemědělské a potravinářské inspekce v Brně.

V rámci pátého ročníku nejen soutěžní a prezentační, ale i prodejní výstavy vín, kterou organizuje Centrum cestovního ruchu Litoměřice, dominovali mezi třicítkou přihlášených místní vinaři. Vedle Žernoseckého vinařství Velké Žernoseky, které odešlo jako absolutní vítěz s cenou Champion výstavy za Modrý portugal 2014, si do téže obce odnesl ceny také majitel Rodinného vinařství Mikulenkovi.

 
Medaili hejtmana přebírá od radní Jitky Sachetové vinař Vladimír Šuhájek

unnamed
Ocenění si odnesl také vinař Jan Podrábský

unnamed (1)
Cena Championa putovala z rukou starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče do nedalekého Žernoseckého vinařství

unnamed (2)
Že to ve Velkých Žernosekách s vínem umí dokazují i dvě ceny pro Rodinné vinařství Mikulenkovi

unnamed (3)
Na výstavě nemohla chybět ani vína moravská

unnamed (4)

 

 

 

 

 

Zodpovídá: Ing. Marie Logrová

Red

Red