1. LEDNA KONČÍ NEMOCNICE V ROUDNICI CHYSTÁ SE PROTEST

Obrovským šokem pro roudnickou nemocnici bylo dnešní rozhodnutí VZP o zrušení nemocnice od 1.1. 2013.

Pojišťovna odmítla o budoucnosti zařízení s vedením nemocnice jednat.

„VZP topící se v platební neschopnosti se rozhodla ušetřit právě na naší nedotované nemocnici, která pracuje efektivně a kvalitně, důkazem je mimo jiné zisk 5,6 miliónu Kč ke konci září . Jsme jediná ze všech 12 rušených nemocnic, kde fungují 4 akutní oddělení ve 24 hodinovém provozu a kde je instalováno CT.  

Naše nemocnice  poskytuje téměř 400 pracovních míst, když k těmto připočteme zaměstnance dodavatelů, subdodavatelů zásobujících nemocnici a její provozy, rozličnými službami, zbožím atd. už se nejedná o stovky, ale o tisíce pracovních míst, které jsou v přímém ohrožení ztráty zaměstnání. řekl, mimo jiné  primář chirurgického oddělení PNsP v Roudnici nad Labem MUDr. Ondřej Krajník.

VZP již několik měsíců o budoucnosti nemocnice odmítá jednat a nyní společně se svazem zdravotních  pojišťoven argumentuje, že jde o úsporné důvody. Přitom paradoxem je právě to, že nemocnice není ani náznakem ztrátová a běžné chirurgické úkony jsou v v této nemocnici mnohdy i za polovinu nežli jinde!

Jelikož VZP necítí zodpovědnost za základní občanskou vybavenost 14 tisícového města a 65 tisícového regionu, hlas krajského úřadu se nebere v potaz a hlas Města Roudnice nad Labem není slyšet,  rozhodli se lidé bojující za tuto uspořádat protest a vyzývají tímto obyvatele Roudnice nad Labem a Podřipska, obyvatele Budyně nad Ohří, Štětí, Libochovic, Velvar, Lovosic a všech okolních obcí, aby přišli v den výročí Sametové revoluce z roku 1989 na parkoviště před nemocnicí a demonstrovali zde od 10:00 hodin za zachování i jejich akutní nemocnice. (Za organizátory MUDr. Ondřej Krajník Primář chirurgického oddělení PNsP v Roudnici nad Labem)

autor: Jan Šulc

Red

Red