AMERICKÝ YOUTUBER BRIAN COX NAVŠTÍVIL LABSKOU STEZKU V ČESKÉM STŘEDOHOŘÍ

Cestuje po celém světě a natáčí ze svýchcest krátká videa, které sledují tisíceAmeričanů. V rámci své čtrnáctidenní cestynazvané „Českem na kole“ strávil dva dnyna Labské stezce v destinaci Českéstředohoří.

Cestu po destinaci České středohoří odstartoval Brian Cox v Ústí nad Labem a během prvního dne navštívil vyhlídkové místo Kalvárie s nádhernou scenérií Porty Bohemicy, ochutnal autentická vína místních vinařů ve Velkých Žernosekách a přes Píšťanské jezero dorazil do královského města Litoměřice. Zde si užil výhledu na celé město z věže katedrály sv. Štěpána na Dómském pahorku.

„Zaujala mě malebnost zdejší krajiny, kontrast řeky a hor i když vaše středohoří nepatří k nejvyšším. Lidé, kteří mě provázejí a které potkáváme jsou vstřícní a přátelští. Ochutnal jsem zde vynikající víno a samozřejmě i Váš tradiční nápoj – pivo“, neskrýval nadšení americký cestovatel po prvním dni.

Během druhého dne v destinaci stihl Brian Cox navštívit nově vybudované Muzeum v Retranchementu 5 v Terezíně, kde si prohlédl rozsáhlé podzemí, dozvěděl se spoustu informací o fungování pevnostního města Terezín nebo si vyzkoušel střelbu z historické zbraně. Cestu destinací České středohoří zakončil prohlídkou Lobkowiczkého zámku s románským hradem v Roudnici nad Labem.

„Naším cílem bylo ukázat Brianovi pestrost míst, památek a zážitků, které mohou návštěvníci na Labské stezky v Ústeckém kraji navštívit. Záměrně jsme vybrali i méně známé cíle, ať už to byla Kalvárie nebo nové muzeum v Terezíně, které jsou trochu neprávem opomíjené“, říká Michal Horáček z Destinační agentury České středohoří, která celý dvoudenní program pro amerického filmaře připravila.

zdroj: www.ceskestredohori.info

Red

Red