Auto není trezor


Samolepku simulující rozbité okno mohou na svém automobilu najít řidiči na parkovištích u litoměřických nákupních centrem, kteří ve vozidle ponechali volně ležet své věci. Svůj vůz tak bezděky vystavují zájmu zlodějů. Varovat je před takovým jednáním je cílem akce Auto není trezor, kterou v průběhu prázdnin realizuje Preventivně informační skupina Policie ČR v Litoměřicích a litoměřická městská policie. Činí tak v rámci projektu Prevence kriminality.
Dnes probíhala již čtvrtá akce tohoto typu, a to na parkovišti u nákupního centra Interspar a OBI. „Jejím cílem je upozornit nakupující motorizované občany na nebezpečí krádeží věcí ze zaparkovaných vozidel, a snížit tak počet těchto krádeží. Nejčastěji lidé zapomínají mobilní telefon odložený na přístrojové desce. Ale i zdánlivě bezcenná věc může přitáhnout pozornost zloděje,“ upozorňovala řidiče nprap. Pavla Kofrová. Společně se strážníkem Dominikem Hanko lepili samolepky na skla aut, oslovovali lidi před obchody a rozdávali materiály propagující osvětovou akci, jako letáčky a žetony do nákupního vozíku s logy partnerů akce, kterými jsou Město Litoměřice a Policie ČR.
Krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel jsou přitom nejen v Litoměřicích na denním pořádku. Například nedávno zatím neznámý zloděj vypáčil dveře vozidla zaparkovaného před nákupním centrem, čímž majiteli vozu způsobil škodu ve výši dvou tisíc korun. Odnesl si tašku s nákupem potravin a rybářské vybavení v hodnotě 10 tisíc korun. Jak informovala nnprap. Kofrová, zatím nejhůře v posledních několika měsících dopadl muž, který své auto zaparkoval před sportovním areálem ve Štětí. Rozbil skleněnou výplň okénka, a odcizil fotoaparát, mobilní telefon, sportovní oblečení a výbavu v hodnotě 20 tisíc korun. Pachateli hrozí v případě dopadení dvouleté vězení.

Text pod foto:
Nprap. Kofrová upozornila dnes před Intersparem prostřednictvím samolepky simulující rozbité okno několik řidičů na předměty volně položené v autě, které mohou přitáhnout pozornost zlodějů.

Red

Red