Krimi zprávy 8,8,2012

Nekradl poprvé
V úterý sdělili policisté podezření pro trestný čin krádeže 35letému muži z Lovosic. Podezřelý v květnu tohoto roku odcizil z barového pultu v litoměřické restauraci volně odložený mobilní telefon v hodnotě 5 tisíc korun. Litoměřičtí policisté muže vypátrali a zjistili, že nekradl poprvé. Trest, který ho nyní postihne, se pro opakovanou majetkovou trestnou činnost může vyšplhat až k pětileté hranici.

Sebral i vodítko
V noci na úterý vnikl neznámý pachatel v chatové oblasti Slavín u Roudnice nad Labem na pozemek rekreační chaty. Po rozstříhání oplocení vnikl na pozemek chaty a odcizil z lavičky u verandy přikrývku. Dále vnikl do neuzamčené verandy u chaty, odkud odnesl čisticí prostředky, PB lahev a samonavíjecí vodítko na psa. Hmotná škoda je vyčíslena na 2400 korun. Roudničtí policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli až tříleté vězení.

Auto není trezor
Oznámení o krádeži věcí z vozidla přijali v úterý policisté v Roudnici nad Labem. Řidič nákladního vozidla se po zaparkování od svého vozidla na 10 minut vzdálil. Ve vozidle ponechal ledvinku s osobními věcmi, doklady a mobilním telefonem. Neznámému pachateli stačila chvilka, aby překonal uzamčený zámek dveří a zmocnil se ledvinky i s jejím obsahem. Poškozený řidič předběžně vyčíslil škodu na 5 tisíc korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

8. 8. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red