Blahopřejeme litoměřickým basketbalistkám k účasti na MČR

Blahopřejeme litoměřickým basketbalistkám k účasti na MČR
Nejmladší minižákyně Slovanu Litoměřice postoupily jako vítězky Oblastního přeboru Severních Čech na celorepublikové Národní finále, konané ve dnech 22.-24.4.2016 v Jičíně. My jim blahopřejeme a držíme palce, aby se v konkurenci 12ti týmů z celé ČR neztratily. Holky hrály v sezóně dvě soutěže. Ve své kategorii byly nejlepším dívčím týmem, sehrály celkem 14 utkání, z toho bylo 12 vítězných a jen 2x odcházely z palubovky s porážkou, porazili je kluci z ústecké Slunety a smíšený tým z Mostu.

IMG_7454Ve druhé soutěži, určené pro starší kategorii, sbíraly holky hlavně cenné zkušenosti. I tak se jim podařilo v sezóně vyhrát 8 zápasů. V Jičíně bude konkurence veliká, protože na republiku postupuje vždy vítěz z každé oblasti, v základní skupině nastoupí litoměřické basketbalistky proti týmům BK Studánka Pardubice a BK Žabiny Brno. Účast na republice je pro nejmenší basketbalistky Slovanu Litoměřice hlavně odměnou za přístup k tréninkům a zápasům v celé sezóně.

V Jičíně je kromě zápasů čeká bohatý doprovodný program. Pokud jim to harmonogram zápasů dovolí, navštíví jičínský aquapark, Rumcajsovu ševcovnu nebo Valdickou bránu. V sobotu večer je pro všechny účastníky připraveno kouzelnické vystoupení. Tak kdybyste o víkendu neměli co dělat a jeli náhodou kolem jičínské sportovní haly, přijďte je podpořit. Zaslouží si to.
Autorka: Mgr. Monika Matušková, trenérka

Red

Red