Severočeský kamion vítězí podruhé v řadě

Mhamid – Druhé vítězství v řadě získal severočeský kamion týmu MKR Technology při marocké Libya Rally. Pilot Martin van den Brink s ním přijel v nejrychlejším čase do cíle 5. etapy. Dva dny před koncem se tak posádka s roudnickým palubním mechanikem průběžně posunula na slavnostní pódium.

160419_Libya5et_ce003„S klidným svědomím mohu říci, že to dosud byla nejhezčí etapa letošního ročníku. Technika drží, problémy se nám vyhnuly a průjezd terénem, ve kterém jsme byli prakticky prvními, si Martin opravdu užíval. Na můj vkus až příliš, ale to je subjektivní pocit spolujezdce. Pilot za volantem to vnímá asi trochu jinak. Některé skoky byly na mě vážně dlouhé,“ svěřil se Daniel Kozlovský, roudnický palubní mechanik jedoucí v kamionu s číslem 501.

160419_Libya5et_ce001Podle většiny posádek byla právě 5. etapa z Mhamidu do Merzougy se svými více než tři sta třiceti kilometry zatím tou nejkrásnější. Severočeský kamion pilota Martina van den Brinka brzy předjel všechny vozy a razil cestu konkurentům. Díky tomu přišlo i několik dechberoucích momentů. „Slunce stálo vysoko a jen těžko jsme rozpoznávali rozdíly mezi dunami. Udělali jsme proto asi tři pětimetrové skoky. S přehledem bychom přeskočili jiný kamion. Naopak v samotném závěru jsme překročili rozbitou dunu, za kterou byl hodně prudký sjezd. Naštěstí jsme skončili na kolech a ne střeše jako někteří, kteří pak museli závod opustit,“ popsal záludnosti písečných dun Roudničan Kozlovský.

Židovický speciál cílem projel vítězně po necelých pěti hodinách s desetiminutovým náskokem na druhého Belgičana Bouwense. V průběžném pořadí je už holandsko-česká posádka na třetím místě se ztrátou hodiny a čtvrt na vedoucího Bouwense. Předposlední den závodníky prověří pětisetkilometrový díl z Merzougy do Matarky.

Výsledky Truck – 5. etapa (Mhamid – Merzouga, 337 km):

1. van den Brink (Renault) 4:48:42

2. Bouwens (Iveco) +10:47

3. Smink (Ginaf) +26:59

4. Kretz (MAN) +31:43

5. Schoones (DAF) +36:46

Celkově:

1. Bouwens (Iveco) 22:13:42

2. Smink (Ginaf) +44:36

3. van den Brink (Renault) +1:14:13

4. Schoones (DAF) +1:34:01

5. Verheyden (DAF) +2:32:38

Red

Red