Buggyra slaví mistrovské double!

 

Nový mistr Evropy Adam Lacko dnes spolu s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli Pohár konstruktérů a přidali tak do sbírky týmu BUGGYRA již jedenáctý titul! Adam Lacko, který na svůj premiérový titul v truck racingu čekal 14 let se nakonec dočkal až v kabině BUGGYRY. Jednalo se o triumf z kategorie suverénních, když v průběhu sezóny Adam dosáhl na devatenáct pódiových umístění. Zařadil se tak po bok Gerda Körbera, Markuse Bösigera a Davida Vršeckého, které BUGGYRA dovezla k nejvyšším evropským metám.

SOBOTA
Superpole
Průběžný lídr šampionátu Adam Lacko do superpole odstartoval s mírným zpožděním. Důvodem bylo přehřívaní motoru. I tak mu ale na druhý nejrychlejší čas kvalifikace stačilo odjet pouhé jedno kolo. „Nevím, co se stalo, ale budeme muset preventivně vyměnit motor. Ty teploty byly moc vysoké. Trochu drama, ale jsem rád, že je z toho první řada,“ komentoval kvalifikaci lehce nervózní Lacko.

David Vršecký zaznamenal nejlepší kvalifikační výsledek v této sezoně a do první jízdy víkendu odstartoval ze druhé řady. „Jsem nadšený. V prvním kole jsem udělal malou chybu, ale pak už to bylo bez problému. Parádní start do závodu,“ neskrýval radost dvojnásobný mistr Evropy a Číny, který na jaře zároveň vybojoval titul mistra Indie.

Ještě před startem prvního závodu se musela Buggyra vyrovnat s dramatickou zápletkou. Na výměnu motoru byla přesně jedna hodina a celý tým předvedl výkon na hraně možného. „Musím před klukama smeknout, protože výměna motoru během jedné hodiny je výkon z kategorie až neskutečných,“ komentoval situaci manažer týmu Jan Kalivoda.

První závod
Adam Lacko tak mohl vyrazit do závodu z první řady. Po startu se usadil na druhé pozici za domácím Albacetem, ale z důsledku havárie Rodriguese byl závod přerušen a za pár minut znovu odstartován. I při druhém startu se Adam udržel na druhé pozici a dojel si tak pro svůj premiérový titul, když nechal svého největšího pronásledovatele Hahna za sebou. „Nemám slov. Jsem nadšený. V závěru mi trochu tuhlo řízení, ale naštěstí to nebylo nic závažného. Teď už se těším, až pojedu poslední závody naprosto v klidu a budu si jen užívat atmosféru,“ hodnotil zisk svého premiérového titulu Lacko.

Davidu Vršeckému se start do závodu povedl a udržel se na třetí pozici před Hahnem. Toho ovšem musel z nepochopitelných důvodů pustit před sebe, když mu traťoví komisaři mávali modrou vlajkou. „Takhle mi znechutit závod. Trochu mi to mrzí na konci sezony, ale o to větší radost mám za Adama. Velká gratulace,“ řekl po první jízdě Vršecký.

Druhý závod
Do druhého závodu Adam Lacko startoval už jako evropský šampion a mohl si tak závod užít. Nakonec si dojel pro šesté místo. „Já na startu tolik štěstí jako David bohužel neměl a trochu jsem se zasekl. Chtěl jsem pak jen předjet Halmovou a Lenze, kvůli týmovému šampionátu, a to se povedlo, takže jsem spokojený,“ komentoval druhou jízdu Lacko, který se vytouženého titulu mistra Evropy dočkal až v Buggyře.

David Vršecký si v závěrečném závodě soboty spravil chuť, když si dojel pro premiérové vítězství v této sezoně. „Mám obrovskou radost. Povedlo se mi na startu vyhnout kolizi a pak už jsem si to pohlídal. Takhle končit sezonu mě opravdu baví,“ radoval se Vršecký.

V soutěži týmů navýšili Lacko s Vršeckým náskok na druhé Iveco již na 52 bodů a k titulu tak musí v neděli získat pouhé dva body!

NEDĚLE
Super pole
Nový evropský šampion Adam Lacko zajel v nedělní kvalifikaci druhý nejrychlejší čas a do závodu tak odstartoval z první řady. „Už jedu v klidu, a užívám si to. Pět setinek vteřiny od pole position zamrzí, ale i tak první řada je fajn,“ řekl Lacko.

David Vršecký se po úvodním kole superpole držel na třetí pozici, nakonec si ale pátým nejrychlejším časem zajistil start ze třetí řady. „Ve druhém kole jsem zkusil ještě zariskovat, ale nepovedlo se. Nevadí, těším se na závod,“ komentoval kvalifikaci Vršecký.

Třetí závod
Adam Lacko do předposledního závodu startoval z první řady. Nad jeho síly byli pouze Kiss s Hahnem a Adam si tak dojel pro devatenácté podiové umístění v této sezoně. „Na startu jsem se zkoušel dostat před Kisse, ale nevyšlo to. Pak už jsem to nehrotil a držel se strategie: hlavně v klidu dojet,“ uvedl k předposlední jízdě Lacko.

David Vršecký dokončil třetí závod víkendu na páté pozici. „Chvíli po startu jsem se přetahoval o páté místo se Steffi, ale nakonec mi přišlo zbytečné riskovat, tak jsem ji nechal. Náš cíl je splněn, titul mistra Evropy v týmech je náš,“ řekl po konci závodu Vršecký, který svým ziskem 150 bodů, přispěl významným dílem k zisku Poháru konstruktérů.

Čtvrtý závod
Závěrečnou jízdu letošní sezony dokončil nový evropský mistr Adam Lacko na sedmé pozici, když hlavním cílem bylo v pořádku dorazit do cíle. „V půlce závodu mi začal vařit motor, přišlo mi zbytečné to trápit. Naše cíle jsou již splněny,“ řekl Lacko, který tuto sezonu zaznamenal celkem dvanáct vítězství!

Osmý muž celkového pořadí David Vršecký musel ze čtvrtého závodu nedobrovolně odstoupit, když mu po kontaktu s Němkou Halm praskla přední pneumatika. „Chápu, že je konec sezony a že někteří bojují ještě o umístění, ale takhle mi sestřelit mně teda přijde zbytečné,“ uvedl Vršecký.

Vítězstvím v týmové soutěži si tak tým Buggyra Racing připsal na své konto již jedenáctý titul. „Na začátku sezony byl náš prioritní cíl zisk Adamova titulu, což jsme splnili již v sobotu. Když se nám v průběhu sezony začalo dařit i v týmech, tak jsme si řekli, proč to nezkusit? Podařilo se a mám z toho velkou radost,“ hodnotil úspěšnou sezonu manažer týmu Jan Kalivoda. „Rozhodující faktory byly dva. Vynikající výsledky Adama a obrovské přispění Davida, i když to nebylo v plánu, tak se ve zbytku sezony zapojil na sto procent a s jeho přispěním slavíme mistrovský double,“ dodal radostně.

fotogalerie zde

Red

Red