Čajovna v Lovosicích zve na Tierra SNOW FILM FEST

Lovosice/Filmový festival Tierra SNOW FILM FEST je celovečerní promítání špičkových filmů plných extrémního lyžování, zimního lezení, skialpinismu a dalších extrémních zážitků a sportů. V říjnu a listopadu 2013 mohou diváci ve 180 městech ČR a SR, od Chebu až po Humenné, shlédnout osm nejlepších zimních filmů uplynulé sezóny domácí i zahraniční produkce. Jedním z těchto měst jsou také Lovosice.

Modrá posedlostFestival se opět koná v podniku Čajovna – vinotéka – minibiograf. V letošním roce bude v Lovosicích festival znovu dvoudenní s tím, že oba dny bude uveden shodný program. Festival se tu uskuteční 22. a 23. 11. od 19.30 hodin.

Filmová přehlídka „Tierra SNOW FILM FEST“ je největší festival svého druhu, jak uvádí i manažer festivalu Dan Hála: „Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává: „Počtem míst konání jsme zdaleka nejrozšířenější sportovní či outdoorový filmový festival v Česku i na Slovensku.“.

Hlavní program je sestaven ze sedmi filmů, které získaly řadu ocenění na zahraničních filmových festivalech: Crossing the Ice – Napříč ledy, Tempting fear – Lákavý strach, Blue Obsession – Modrá posedlost, Snow Way, Nordfor sola – Na sever od slunce, Neviditelná hora, Unicorn Sašimi – Sašimi z jednorožce.

Bonusovými filmy jsou: Snowgirls, Ataraxie. Popisy filmů najdete níže.

Hlavními partnery jsou TIERRA, Rock Point, Švýcarsko, Marmot, Loap, Les Menuires.

Lokálními partnery pro Lovosice jsou občanské sdružení Okrašlovací kroužek Lovosicka a společnost LT NET.

Mediálními partnery Tierra SNOW FILM FEST jsou: lidovky.cz a Lidové noviny, celostátní síť radií Hey, Rádio Expers, magazín SNOW a Snow.cz, CSFD.cz, Pohora.cz, 100+1, Příroda, Hiking.sk, OutdoorFilmy.sk,

Další informace, podrobnosti o filmech a autorech najdete na www.SnowFilm.cz.

autor: Michal Závada

Red

Red